Harcerska chusta na ornacie. Światło z Betlejem jest już w Koninie. - NMP Konin

Idź do spisu treści

Menu główne:

GALERIA
Harcerska chusta na ornacie. Światło z Betlejem jest już w Koninie.

Światło z Betlejem dotarło do Konina. Harcerze z Hufca ZHP Konin przekazali je dziś mieszkańcom naszego miasta. W tym roku harcerskie światłobranie odbyło się w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.
Jak co roku główną częścią uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju była msza święta. Przewodniczył jej proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny, Zbigniew Cabański, który podczas nabożeństwa miał na ornacie harcerską chustę. – Skoro harcerze wnieśli chustę harcerską w darze ołtarza, to nie sposób znaleźć dla niej innego miejsca, jak tylko na osobie kapłana, który reprezentuje Jezusa. Chrystus mówił o sobie, że jest światłością świata. To także wspomnienie czasów, gdy sam nosiłem taką chustę – powiedział ksiądz Cabański.
Gospodarz parafii zintegrował się z harcerzami i zuchami także podczas homilii, która była rozmową z młodzieżą. Mszy świętej towarzyszył dźwięk gitary i harcerskie pieśni religijne. Po nabożeństwie światło z Betlejem zostało przekazane mieszkańcom Konina oraz drużynom harcerskim. Teraz zuchy i harcerze z różnych osiedli oraz miejscowości rozniosą ogień z Groty Narodzenia mieszkańcom swoich środowisk. – Betlejemskie Światło Pokoju to symbol, który ma nas łączyć. Jeden ogień trafia do wielu ludzi – mówi harcerz z Chorznia, Bartosz Świerczewski.
Betlejemskie Światło Pokoju zostało dziś przekazane także miejskim władzom. Urząd Miejski reprezentował zastępca prezydenta, Witold Nowak. – Przekazując to światło dalej, będę przekazywał także to przesłanie, które tu dziś wiele razy padło, że światło betlejemskie ma być światłem pokoju. Tego pokoju wciąż potrzeba na świecie. Chciałbym wszystkim złożyć dziś życzenia pokoju – powiedział Witold Nowak.

tekst: Mateusz Krzesiński
foto: Bartosz Skonieczny
 
Znalezione obrazy dla zapytania wirtualny spacer
Aktualny czas w Konin:


Szukaj na stronach
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Licznik Odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego