- NMP Konin

Idź do spisu treści

Menu główne:

Poziom 49
Patron na trudne czasy – Święty Michał Archanioł.
W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Eucharystii o godz.12.00 została poświęcona figura Świętego Michała Archanioła, którą ufundował nasz parafianin, któremu serdecznie z serca dziękujemy. Poświęcenia dokonał ks.prałat Zbigniew Cabański.
Figura Świętego Michała Archanioła przedstawia Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego z mieczem w prawej dłoni. Pod Jego stopami leży pokonany szatan ukazany jako potwór o twarzy małpy,
udzie kozła, pazurach lwa i ogonie węża.
Według chrześcijańskiej nauki archaniołów jest trzech. Istnienie ich jest faktem, nie tylko potwierdzonym przez Pismo Święte, ale również przez przeżycia ludzi, którzy spotkali się z ich działaniem. Dali się oni poznać z potęgi swego działania. Choć nigdy nie byli ludźmi, zaliczani są do świętych. W Kościele katolickim czczeni są 29 września. Jeden z nich zwyciężył smoka-szatana, drugi zaopiekował się młodym podróżnikiem, trzeci zwiastował Maryi, że będzie Matką Syna Bożego. Nazywani są kolejno Michał, Rafał oraz Gabriel. Z nich najpotężniejszy jest Michał.
Według tradycji chrześcijańskiej i żydowskiej Święty Michał miał wystąpić jako pierwszy przeciwko Lucyferowi. Wybrał Boga, broniąc Jego czci i chwały, to ten, który chce być wierny Bogu i pokornie Mu służyć.
Dziś trzeba wpajać młodemu pokoleniu, przekonanie o nadrzędnej roli wartości duchowych, na których należy budować przyszłość. Dlatego, tak ważne jest, aby ukazywać młodym ludzią piękno życia z Bogiem. Warto prosić Świętego Michała o wstawiennictwo i obronę nawet kilka razy dziennie, szczególnie w tych chwilach, kiedy jesteśmy wystawieni na pokusy, kiedy musimy dokonywać ważnych wyborów i chcemy, aby te wybory były miłe Bogu.
Postać Archanioła Michała uświadamia nam, że są wartości ponadmaterialne, które trzeba umieć przyjąć, umieć ich bronić, walczyć o nie. Orędziem do walki ze złem jest modlitwa
Leona XIII do św. Michała, zwana małym egzorcyzmem.
Niech Święty Michał będzie dla nas wzorem do naśladowania w niezachwianej wierze, ujmującej pokorze i doskonałej miłości do Pana Boga.

   Święty Michale Archaniele,
    wspomagaj nas w walce,
    a przeciw niegodziwości
    i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy,
a Ty Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
 
 
Aktualny czas w Konin:


Szukaj na stronach
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego