PARAFIA NMP KONIN

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI w KONINIE
Idź do spisu treści

Menu główne:

INFORMACJE
W niedzielę, 26 października 2014 r. o godzinie 3.00 przestawiamy wskazówki zegarów na godzinę 2.00, która będzie godziną początkową czasu zimowego.

Czas letni zacznie znów obowiązywać 29 marca 2015r. 

INFORMACJE

Można już zgłaszać wypominki roczne jak i na oktawę Wszystkich Świętych. W kruchcie bocznej Kościoła jak i na stoliku za ławkami są wyłożone druki na wypominki jednorazowe, w które można się zaopatrzyć.

KALENDARZ
trwa inicjalizacja..mdm
MSZE ŚWIĘTE

DNI POWSZEDNIE:
6.30
7.00
18.00
MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:
7.00
9.00-
dla młodzieży
10.30-
z udziałem dzieci

12.00- suma
16.00-
zawieszona w okresie wakacyjnym
18.00


CYTAT DNIA

Jeśli mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy. 


[J 14, 23]   

     

Niedziela 26 Października 2014 r.
Czytania na każdy dzień

Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że Jezus zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał , wystawiając Go na próbę: Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.


„Niech się weseli serce szukających Pana” – głosi antyfona na wejście. Weselcie się wy, którzy Go szukacie, albowiem szukając, już Go znaleźliście. Pan bowiem jest łaskawy i litościwy, słyszy nasze nawet najbardziej ukryte tęsknoty. Wybiega nam naprzeciw po każdej, nawet najlichszej kładce, jaką zechcemy do Niego przerzucić nad przepaścią naszej samotności i grzechu. Dziś oczekuje nas przy swoim stole, by pokrzepić i uleczyć nasze serca i uczynić je naczyniami miłosierdzia, z których każdy będzie mógł zaczerpnąć i napić się do woli. Aby ci, którzy się z nami spotkają, doświadczyli, że Bóg jest miłością.
KLIKNIJ TEN LINK
PRASA

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a w szczególności „Przewodnik Katolicki” z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.

CYTATY - JAN PAWEŁ II

INFORMACJE


Z inicjatywy Polskiej Misji Katolickiej we Francji 25 października w Paryżu odsłonięto i poświęcono pomnik św. Jana Pawła II. Monument stanął na skwerze Jana XXIII przy katedrze Notre-Dame. Uroczystość rozpoczęła się przed południem Mszą św. odprawianą przez kard. André Vingt-Trois. Odsłonięcia postumentu dokonała mer Paryża Anne Hidalgo.

 
 
 
INFORMACJE

Parafia Św. Wojciecha w Koninie zaprasza w dniach 27 października - 16 grudnia 2014 roku, w każdy poniedziałek i piątek o godz. 18.30 na KATECHEZY dla dorosłych i młodzieży.

 
PARAFIA NMP w KONINIE
MARYJO KRÓLOWO POLSKI-JESTEM-PAMIĘTAM-CZUWAM
INFORMACJE

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać wspomnienia: święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza i w sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych.

 

                                  Największy dar i przywilej


Modlitwa to dialog miłości między Bogiem i człowiekiem. Jeżeli Jezus Chrystus nieustannie ofiaruje mi dar życia wiecznego i swoją miłość, to powinienem w codziennej modlitwie te dary przyjmować z wielką radością i wdzięcznością.

Najważniejszym zadaniem i celem modlitwy jest codzienne wyrażanie zgody na to, aby Chrystus przemieniał mnie swoją miłością i prowadził do nieba. Kto się nie modli, traci skarb wiary i zamyka się w swoim egoizmie, gdyż nie przyjmuje od Boga wszystkich darów Jego miłości. Brak codziennego kontaktu z Bogiem na modlitwie staje się głównym powodem wszystkich życiowych dramatów, nieszczęść i tragedii ludzkich. Pamiętając o tym, trzeba w codziennej modlitwie podejmować trud otwierania się na miłość Chrystusa i całkowitego oddawania się do Jego dyspozycji.

Z inicjatywą modlitwy zawsze pierwszy wychodzi Bóg. Ojciec Święty Jan Paweł II pisze: Modlitwę zawsze zaczynamy z myślą, że to jest nasza inicjatywa. Tymczasem jest to zawsze Boża inicjatywa w nas. Dokładnie tak, jak pisze św. Paweł. Ta inicjatywa przywraca nam nasze własne człowieczeństwo, przywraca nam naszą szczególną godność. Owszem, wprowadza nas w wyższą godność dzieci Bożych, synów Bożych, którzy są oczekiwaniem całego stworzenia (Przekroczyć próg nadziei s. 34).

Modlitwa, która jest zawsze Bożą inicjatywą w nas, nigdy nie zaistnieje, jeśli człowiek nie wyrazi na nią zgody, jeżeli nie podejmie trudu osobistej rozmowy z Bogiem i nie będzie chciał przyjąć daru Jego nieskończonej miłości i miłosierdzia, jeżeli na ten dar nie odpowie całkowitym ofiarowaniem siebie. Modlitwa jest bezcennym darem, który daje nam Bóg, abyśmy stawali się Jego partnerami w dialogu miłości. Modlitwa jest równocześnie wielkim przywilejem, gdyż otwiera przed nami niepowtarzalną szansę uczestniczenia w życiu i miłości Trójjedynego Boga. Dlatego Syn Boży stał się prawdziwym człowiekiem, aby przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie umożliwić nam nawiązanie z Nim osobistej relacji miłości - aby każdy człowiek mógł mieć udział w Jego definitywnym zwycięstwie nad szatanem, grzechem i śmiercią, aby mogła dokonywać się w nas przemiana z grzeszników w ludzi świętych, którzy kochają tak, jak kocha Chrystus. Jeżeli podejmiemy Bożą inicjatywę i zaczniemy się wytrwale modlić, wtedy Chrystus będzie mógł nas przemieniać, czynić uczestnikami "swej boskiej natury" (2 P 1, 4), czyli prowadzić do pełni szczęścia w niebie. Codzienna modlitwa jest więc konieczna dla naszego zbawienia, abyśmy mogli dojrzewać do miłości i stawać się ludźmi naprawdę szczęśliwymi. 

WIADOMOŚCI

 W sobotę, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele: o godz. 7.00, 9.00, 10.30, i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 16.00. Na cmentarzu komunalnym Msze św. o godz. 10.00 i 14.00. Na cmentarzu parafialnym morzysławskim Msza św. będzie o godz. 12.00, a na cmentarzu w Starym Koninie o godz. 13.00. Zachęcamy w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny do spowiedzi i Komunii św. w intencji zmarłych. Na cmentarzu komunalnym i parafialnym morzysławskim kapłani naszej parafii będą przyjmować wypominki w Uroczystość Wszyskich Świętych.

Modlitwa miła Bogu to taka, która wypływa z czystej intencji. To nie jest modlitwa na pokaz - by ludzie widzieli i podziwiali. Prawdziwa modlitwa ma być ukierunkowana tylko ku Ojcu.
MODLITWA SERCA
WIADOMOŚCI

 W niedzielę, Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. O godz. 17.30 Nabożeństwo połączone z wypominkami naszych bliskich zmarłych; a w szczególności, tych, którzy odeszli w tym roku do wieczności, od Wszystkich Świętych ubiegłego roku do dziś. Na to nabożeństwo i Mszę św wieczorową zapraszamy rodziny tych zmarłych. Przez cały tydzień o godz. 17.30 będzie modlitwa różańcowa połączona z wypominkami. We Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny oraz w Oktawie możemy zyskać odpust zupełny, ofiarowując za kogoś ze zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, pragnienie poprawy życia oraz modlitwa w intencji Kościoła i nawiedzenie cmentarza.

Kromka Słowa Bożego
Cz@t ze Słowem

Parafia św. Wojciecha zaprasza w niedzielę 26 października o godz.18.00 na Mszę św. o Trzeźwość Narodu i w Rodzinach . Przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel – Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości, a o 19.00 odbędzie się koncert byłego wokalisty zespołu „Turbo” Grzegorza Kupczyka i gitarzysty Jana Musielaka.

W niedzielę 26 października o godz. 17.00 w parafii św. Maksymiliana zostanie przedstawiona sztuka o życiu i męczeństwie św. Maksymiliana.

Apelujemy do rodziców aby wzięli mocno do swojego serca orędzie Matki Bożej, która wzywa i prosi do odmawiania Różańca świętego. Drodzy Rodzice, niech Wam zależy, aby wszczepiać w serca Waszych dzieci nabożeństwo do matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Odmawiajcie z dziećmi różaniec i starajcie się uczestniczyć z Waszymi dziećmi w nabożeństwach różańcowych. Matka Boża na Was czeka.

Nabożeństwo Różańcowe odprawiać się będzie każdego dnia o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Natomiast dla dzieci szkół podstawowych o godz. 16.00, każdego dnia, oprócz soboty i niedzieli.

Od 14 października wprowadzona Msza św. nowennowa we wtorki o godz. 18.00. a i to, ze względu na to, że do końca roku są zajęte wszystkie terminy Mszy św. Na te Msze św. nowennowe będziemy mogli zgłaszać wszystkie swoje intencje, tak za zmarłych jak i za żywych. Wszystkie intencje nowennowe, kartki z intencjami zgłaszamy u siostry w kancelarii gdyż one są wpisywane do specjalnej księgi. 

 Ks. Proboszcz pragnie poinformować parafian, że w dniu 18 listopada o godz. 18.00 będzie gościł w naszej parafii ks. Biskup Ordynariusz, który dokona poświęcenia tabernakulum adoracyjnego w kaplicy dziennej i uroczyście rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii a wizytacja kanoniczna naszej parafii będzie 2 czerwca 2015 r., w czasie której ks. Proboszcz złoży sprawozdanie z całokształtu prac duszpasterskich, jak i z życia parafii za okres swego proboszczowania, gdyż jak wiecie, z dniem 30 czerwca przechodzi na emeryturę.

KONTAKTJEŻELI MASZ UWAGI LUB PROPOZYCJE CO DO ZAWARTOŚCI , WYGLĄDU STRONY- PROSZĘ O KONTAKT.
POGODA
MIŁEGO DNIA
WIADOMOŚCI


Parafia św. Wojciecha w Koninie zaprasza w piątek, sobotę i niedzielę ( 7,8, 9 listopada ) o godz. 1900 już VII Tryptyk Zaduszkowy w hołdzie tym ,którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca. Wykonawcami będą znakomici artyści: w piątek : Kwartet Dżipsi Sling , w sobotę: Grażyna Łobaszewska z zespołem a w niedzielę 9.XI – dama polskiej piosenki Irena Santor. Naprawdę warto być.  Wstęp jak zawsze wolny.

 

WIADOMOŚCI

Skazana za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi Pakistanka Asia Bibi napisała list do papieża Franciszka. Chrześcijanka prosi w nim, aby modlił się o jej uwolnienie - donosi portal internetowy "Vatican Insider"."Papieżu Franciszku, jestem Twoją córką Asią Bibi. Wzywam Cię: módl się o mój ratunek i moją wolność. W tym momencie mogę się powierzyć tylko Bogu Wszechmogącemu, który może dla mnie uczynić wszystko" - czytamy w liście.

WIADOMOŚCI

Od 150 do 200 mln chrześcijan jest na co dzień zagrożonych dyskryminacją i prześladowaniami za swą wiarę. We Francji ukazała się książka, która dokumentuje ich dramat.Nosi ona tytuł: "Czarna księga sytuacji chrześcijan w świecie" i jest wzorowana na "Czarnej księdze komunizmu", międzynarodowym bestsellerze, który przed 15 laty opisał zbrodnie inspirowane ideologią marksistowską.

WIADOMOŚCI

NIEDZIELA 26 pażdziernik - w kościołach, które już zostały konsekrowane, obchodzona jest uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Dzień poświęcenia kościoła, jest dniem jego oddania na wyłączną własność Boga. Nasza światynia była konsekrowana 31 grudnia 2000 r.


 W uroczystość Wszystkich Świętych ofiary zbierane na tacę w kościołach jak i ofiary zbierane na cmentarzach są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji, za co już ks. Biskup wraz z całą społecznością seminaryjną dziękuje.

.
                                   


Od momentu kiedy codziennie rano rozmawiam z Bogiem i powierzam MU nadchodzący dzień wszystko zaczyna się "lepiej" układać !

Czy wierzysz, że Bóg ma dla ciebie lepszy plan niż ty sam jesteś w stanie wymyślić ? Nie wierzysz ? Masz wątpliwości ? Zapytaj Jezusa (tak jak pytasz kogoś , kto stoi przed tobą ) co z nadchodzącym dniem, opowiedz MU o swoich problemach i wątpliwościach, poleć mu osoby, które spotkasz i wszystko to czym się martwisz!
Wtedy zobaczysz i odczujesz w swoim życiu to , że dla Boga nie ma nic niemożliwego.


W Skarżysku Kamiennej odbyło się dziś uroczyste podniesienie do rangi Bazyliki Mniejszej kościoła sanktuaryjnego Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Był to jednocześnie jubileusz 25-lecia istnienia miejscowej Ostrej Bramy. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Decyzję papieża Franciszka w sprawie ogłoszenia kościoła tytułem bazyliki odczytał abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Głównym wydarzeniem dnia w Watykanie było papieskie spotkanie z Ruchem Szensztackim. Ponad siedem tysięcy przedstawicieli tego ruchu apostolskiego obejmującego zarówno osoby konsekrowane, jak i świeckie, przybyło do auli Pawła VI.

Międzynarodową pielgrzymkę zorganizowano w ramach obchodów stulecia tej kościelnej rzeczywistości założonej przez niemieckiego pallotyna ks. Josefa Kentenicha, a obecnej w wielu krajach świata, także w Polsce.

Emerytowany arcybiskup metropolita gnieźnieński, długoletni nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk świętuje 25-lecie posługi biskupiej. Sakrę biskupią przyjął 20 października 1989 roku w Bazylice św. Piotra w Rzymie z rąk papieża Jana Pawła II.


"Spoglądam dziś w przeszłość i Bogu dziękuję za wszystko, czym mnie obdarzył" - powiedział KAI abp Kowalczyk.

Członkinie Krajowej Rady Duszpasterstwa Kobiet, do której należą przedstawicielki stowarzyszeń kobiecych i edukacyjnych, publikują list, w którym sprzeciwiają się ideologicznej Konwencji przeciw przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, która w najbliższym czasie ma być przegłosowana przez Sejm RP.

Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet przyjmuje następujące stanowisko w sprawie Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (CAHVIO).

NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE, NIECHAJ PAN DAJE POKÓJ CI, ON MIŁOŚCIĄ                                        NAPEŁNIA SERCE TWE, ZAWSZE Z TOBĄ JEST.

 
 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego