NMP Konin

Idź do spisu treści

Menu główne:

Boże w Trójcy jedyny, Ojcze, Synu i Duchu Święty, odwieczna tajemnico doskonałej jedności
w ofiarnej miłości
Jezusa Chrystusa,
wysłuchaj naszych próśb
i przybądź nam z pomocą: kształtuj i rozwijaj
swoją łaską ludzkie więzi,
rozpal w nas pragnienie
do pełnienia dobrych uczynków, abyśmy Twoim miłosierdziem umocnieni
i zjednoczeni w Twojej miłości, przyczyniali się
do rozszerzania Królestwa Bożego na ziemi. Amen. 
29 sierpnia 2015 r. Sobota
Rok B, I
Dwudziesty pierwszy tydzień okresu zwykłego
Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
Wspomnienie obowiązkowe

Pierwsze czytanie: Jr 1, 17-19 Mów wszystko, co ci rozkażę

Psalm responsoryjny: Ps 71 (70), 1-2. 3-4a. 5-6. 15ab i 17 (R.: por. 15a)

Śpiew przed Ewangelią: Mt 5, 10

Ewangelia: Mk 6, 17-29 Ścięcie Jana Chrzciciela


Wszystkim drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, wielu łask Bożych, błogosławionego tygodnia, solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Szczęść Boże.
Maryjo, Matko nadziei,
bądź z nami na naszych drogach!
Naucz nas głosić Boga żywego;
pomóż nam dawać świadectwo Jezusowi,
jedynemu Zbawcy;
spraw, byśmy służyli bliźniemu,
otwierali się na potrzebujących,
wprowadzali pokój,
z zapałem budowali świat bardziej sprawiedliwy;
wstawiaj się za nami,
którzy działamy w historii,
pewni, że plan Ojca się wypełni.

Jutrzenko nowego świata,
okaż się Matką nadziei i czuwaj nad nami!
Czuwaj nad Kościołem w Europie:
niech będzie odzwierciedleniem Ewangelii;
niech będzie autentycznym miejscem komunii;
niech żyje swoją misją głoszenia, celebracji i służby
Ewangelii nadziei dla pokoju i radości wszystkich.

Królowo pokoju,
strzeż ludzkości trzeciego tysiąclecia!
czuwaj nad wszystkimi chrześcijanami:
niech ufnie zdążają drogą jedności
jako zaczyn zgody na kontynencie.
Czuwaj nad młodzieżą,
nadzieją przyszłego świata;
niech wielkodusznie odpowiada na wezwanie Jezusa.
Czuwaj nad ludźmi odpowiedzialnymi
za narody:
niech podejmują budowanie wspólnego domu,
w którym szanować się będzie godność i prawa każdego.

Maryjo, daj nam Jezusa!
Spraw, abyśmy za Nim szli i kochali Go!
On jest nadzieją Kościoła, Europy i ludzkości.
On żyje z nami, pośród nas, w swoim Kościele!

Z Tobą mówimy:
„Przyjdź, Panie Jezu!” (Ap 22.20).
Niech nadzieja chwały wlana przez Niego w nasze serca
przynosi owoce sprawiedliwości i pokoju!

MSZE ŚWIĘTE

DNI POWSZEDNIE:

6.30
7.00
18.00


MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00
9.00- dla młodzieży
10.30- z udziałem dzieci12.00- suma
16.00- zawieszona w okresie wakacyjnym
18.00
Diecezjalno-Powiatowo-Gminne Dożynki odbędą się w Bobrownikach dnia 29 sierpnia 2015 r. i rozpoczną mszą św. w kościele p.w. św. Anny o godz. 13:00., której będzie przewodniczył i homilie wygłosi ks. bp. Wiesław Mering.
W sobotę i przyszłą niedzielę (30/08) odbędą się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach, na które zaprasza ks. proboszcz Piotr Ziółkowski.
 
Za tydzień w niedzielę zapraszamy na mszę św. o godz. 10.30 o błogosławieństwo Boże , opiekę Najświętszej Maryi Panny, obfitość darów Ducha Świętego dla ks. Piotra, który kończy pracę w naszej parafii i rozpoczyna studia specjalistyczne w Uniwersytecie Leopolda-Franciszka w Innsbrucku.
  I komunie święte w 2016 r. i w latach następnych będą się odbywać w drugą niedzielę maja dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 i w trzecią niedzielę maja dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 12 i Rudzicy. 
Kolejny raz w dniach 28-30.08 na Jasnej Górze odbędą się REKOLEKCJE MEDZIUGORSKIE. Organizowany jest wyjazd, koszt 135,-zł (noclegi i przejazd). Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 
Akcja Katolicka, NSZZ "Solidarność" Kopalni Konin i Konfraternia im. ks. Jerzego Popiełuszki zapraszają 30 sierpnia (niedziela) na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę Ludzi Pracy do Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Wyjście o godz. 11.30 z kościoła św. Wojciecha w Koninie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu.

PRASA

Do nabycia "Przewodnik Katolicki" w numerze min. o dyplomacji na sposób kościelny, wspólnocie osób bezdomnych, cierpieniach prześladowanych chrześcijan przez islamistów, jak rozmawiać z nastolatkiem, od kiedy kieszonkowe dla dzieci, pszczelich dobrodziejstwach i wiele ciekawych artykułów w tym z życia naszej diecezji. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

CYTATY - JAN PAWEŁ II


Watykan ws. śmierci b. abp. Wesołowskiego

28.08.2015 zmarł w Watykanie Józef Wesołowski były nuncjusz apostolski w Dominikanie. Natychmiast działania podjęły władze watykańskie, by dokonać pierwszych ustaleń.

Modlitwa tygodnia
21. tydzień zwykły

Boże, Ty jednoczysz serca Twoich wiernych w dążeniu do Ciebie; daj swojemu ludowi miłować to, co nakazujesz, i pragnąć tego, co obiecujesz, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Przez naszego Pana...

Statystyki są wymowne: coraz więcej małżeństw się rozpada, wzrasta liczba rozwodów. Widzimy to w naszym otoczeniu. Tacy byli w sobie zakochani, tak ładnie wyglądali razem, byli nieomal już przed ślubem jednym ciałem. Aż tu nagle koniec. Już nie znają swoich imion, czułe słówka straciły prawo głosu, dłonie nie mogą wzajemnie odnaleźć swego ciepła i dotyku... a miało być tak pięknie... co było nie tak? Często zapominamy, że do miłości, do tego niesamowitego połączenia dwóch osób, mężczyzny i kobiety, potrzebne jest nie tylko uczucie. Małżeństwo jest także wspólnotą obowiązków i pragnień, wspólnego celu, którym musi być w pierwszym rzędzie zbawienie. Małżeństwo jest przecież obrazem przymierza Boga ze swoim ludem. A zatem... a zatem na pierwszym miejscu zawsze i wszędzie powinien być Bóg, jak przypomina dzisiejsza kolekta. Wtedy nie będą nami rządzić zmienności tego świata, wtedy nasze dążenia przyniosą obfity owoc, wtedy wzniesiemy nasze serca tam, gdzie są prawdziwe radości. A przy okazji: o czym myślisz, gdy kapłan podczas Eucharystii mówi do Ciebie: w górę serca!?...
BIBLIA
KATECHIZM
 
Modlitwa miła Bogu to taka, która wypływa z czystej intencji. To nie jest modlitwa na pokaz - by ludzie widzieli i podziwiali. Prawdziwa modlitwa ma być ukierunkowana tylko ku Ojcu.

MODLITWA SERCA 
 
 
 
 
Komentarz do Ewangelii:
Powołanie do spełnienia

Życie św. Jana Chrzciciela było ściśle związane z Jezusem. Ich losy wzajemnie się przeplatały. Brzemienna Maryja odwiedziła Elżbietę, matkę Jana, gdy ta była w ciąży i potrzebowała pomocy. Jan, który na pustyni zapowiadał nadejście Mesjasza, udzielił chrztu Jezusowi. I wreszcie Jan złożył w imię prawdy ofiarę z życia, podobnie jak uczni to nieco późnej Jezus na krzyżu. Życie każdego człowieka wpisane jest w historię zbawienia. Jesteśmy jej częścią. Mamy tutaj na ziemi zadanie do wykonania. Jest ono określone przez Boga i nazywa się powołaniem. Tylko ten, kto odkryje swoje powołanie i pozostanie mu wierny, może poczuć się w życiu spełnionym i może osiągnąć szczęście.

Panie, powierzam Ci moje życie. Pragnę rozeznawać Twoją wolę w stosunku do mnie. Oświeć mnie swoim światłem, abym dobrze rozeznał moje życiowe powołanie.

Cz@t ze Słowem
 
 
 
WIADOMOŚĆ DLA WEBMASTERA


  

POGODA
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Przewodnik Katolicki Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna

NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE, NIECHAJ PAN DAJE POKÓJ CI, ON MIŁOŚCIĄ                                        NAPEŁNIA SERCE TWE, ZAWSZE Z TOBĄ JEST.

 
 


Szukaj na stronach
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego