NMP Konin

Idź do spisu treści

Menu główne:

                                  Bank Spółdzielczy Konin nr79 8530 0000 0008 2947 2000 0001 Wszechmocny i wieczny Boże, który stworzyłeś nas na Twoje podobieństwo i poleciłeś nam szukać, przede wszystkim, tego co dobre, prawdziwe i piękne, szczególnie w Boskiej Osobie Twego Jednorodzonego Syna, Pana naszego Jezusa Chrystusa, pomóż nam, błagamy Ciebie, przez wstawiennictwo św. Izydora, biskupa i doktora, abyśmy podczas naszych wędrówek w Internecie kierowali nasze ręce i oczy tylko na to, co podoba się Tobie i traktowali z miłością i cierpliwością wszystkie te osoby, które spotkamy przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.
LITURGIA SŁOWA   
1 października 2022
Sobota
XXVI Tydzień zwykły
Rok liturgiczny: C/II
Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła
Pierwsze czytanie:Hi 42, 1-3. 5-6. 12-17
Psalm responsoryjny:Ps 119 (118), 66 i 71. 75 i 91. 125 i 130 (R.: por. 135a)
Werset przed Ewangelią:Mt 11, 25
Ewangelia:Łk 10, 17-24

Kolor szat liturgicznych: 
biały
Wszystkim Parafianom
i Gościom

- życzymy radosnego przeżywania niedzieli a na nadchodzący tydzień pracy obfitości łask Bożych i opieki Matki Biżej, błogosławionego tygodnia, solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Wszystkim Parafianom i Gościom Posłanym w pokoju Chrystusa,
poprzez udział w Eucharystii Która daje życie - Niech Bóg obficie Błogosławi.

SZCZĘŚĆ BOŻE
Maryjo, Matko nadziei,                                                     
bądź z nami na naszych drogach!
Naucz nas głosić Boga żywego;
pomóż nam dawać świadectwo Jezusowi,
jedynemu Zbawcy;
spraw, byśmy służyli bliźniemu,
otwierali się na potrzebujących,
wprowadzali pokój,
z zapałem budowali świat bardziej sprawiedliwy;
wstawiaj się za nami,
którzy działamy w historii,
pewni, że plan Ojca się wypełni.

Jutrzenko nowego świata,
okaż się Matką nadziei i czuwaj nad nami!
Czuwaj nad Kościołem w Europie:
niech będzie odzwierciedleniem Ewangelii;
niech będzie autentycznym miejscem komunii;
niech żyje swoją misją głoszenia, celebracji i służby
Ewangelii nadziei dla pokoju i radości wszystkich.

Królowo pokoju,
strzeż ludzkości trzeciego tysiąclecia!
czuwaj nad wszystkimi chrześcijanami:
niech ufnie zdążają drogą jedności
jako zaczyn zgody na kontynencie.
Czuwaj nad młodzieżą,
nadzieją przyszłego świata;
niech wielkodusznie odpowiada na wezwanie Jezusa.
Czuwaj nad ludźmi odpowiedzialnymi
za narody:
niech podejmują budowanie wspólnego domu,
w którym szanować się będzie godność i prawa każdego.

Maryjo, daj nam Jezusa!
Spraw, abyśmy za Nim szli i kochali Go!
On jest nadzieją Kościoła, Europy i ludzkości.
On żyje z nami, pośród nas, w swoim Kościele!

Z Tobą mówimy:
„Przyjdź, Panie Jezu!” (Ap 22.20).
Niech nadzieja chwały wlana przez Niego w nasze serca
przynosi owoce sprawiedliwości i pokoju!


Zapraszamy we wtorek
godz. 16.00 – 17.30.
KANCELARIA PARAFIALNA
Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku
 od 8.00 – 9.00 i od 16. 00 – 17. 30, 
w I-szy Piątek od godz. 16. 30.

     


PRASA KATOLICKA
Polecamy prasę katolicką: 
„Idziemy – Ład Boży” 
a także kalendarze ścienne Rolników
po 10zł.

KOMENTARZ DO EWANGELII:
Nasza tożsamość w imieniu Jezus
Dziś dwukrotnie słyszymy wzmiankę o imieniu. Imię to rzecz święta, gdyż nie tylko wyróżnia nas od innych, lecz także świadczy o naszej istocie. Skoro imię każdego z nas zapisane zostało w niebie, to znaczy, że jest ono gwarantem naszej wieczności. Imię Jezusa – ‘zbawia Bóg’ – to samo sedno wszystkich imion, fundament prawdy o naszej relacji z Bogiem. Trzeba, byśmy w imieniu Jezusa odnaleźli swoje imiona, to znaczy: w Jego tożsamości odnaleźli swoją tożsamość.
Panie Jezu Chryste, pragnę w Twym świętym imieniu odnajdywać swoje imię. Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Rozważania zaczerpnięte z Ewangelia 2022
o. Michał Legan OSPPE
Edycja Świętego Pawła
MODLITWA
Modlitwa miła Bogu to taka, która wypływa z czystej intencji. To nie jest modlitwa na pokaz - by ludzie widzieli i podziwiali. Prawdziwa modlitwa ma być ukierunkowana tylko ku Ojcu.
CYTATY - JAN PAWEŁ IIZnalezione obrazy dla zapytania pielgrzymki parafialne
Łk 10, 17-24 Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza
Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością, mówiąc: «Panie, przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają». Wtedy rzekł do nich: «Widziałem Szatana, który spadł z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednakże nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie». W tej to chwili rozradował się Jezus w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić». Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».
Oto słowo Pańskie.
Zachęcamy do modlitwy i
Adoracji Najświętszego Sakramentu
w naszej kaplicy całodziennej Adoracji
- zechciejmy skorzystać z tego daru Łaski także w czasie wakacji.
Duszpasterze wraz z katechetami postanowili, że spotkania formacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania odbywać się będą w każdy trzeci czwartek miesiąca w czasie Mszy św., o godz. 18.00 po której krótka konferencja
– najbliższa konferencja w czwartek 20-go października.
Od soboty rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe w niedzielę i w tygodniu dla wszystkich grup wiekowych: dorosłych, młodzieży oraz dzieci o godz. 17.30 - (dzieci zapraszamy szczególnie od poniedziałku do piątku w tygodniu) - po każdym nabożeństwie dzieci otrzymują karteczki, młodzież potwierdza swoją obecność w indeksach. Zapraszamy do modlitwy różańcowej jak największą liczbę parafian – do tej modlitwy wzywała Matka Najświętsza w czasie Objawień w Lourdes, Fatimie, La Salette i w innych miejscach. 
W następną niedzielę 2-go października na Mszy św. o godz. 10.30, zostaną poświęcone różańce, które otrzymają dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św.- a o godz. 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca oraz trzeci miesiąc Nowenny przygotowującej naszą parafię do Nawiedzenia, które odbędzie się 30 i 31 lipca 2023 roku. Natomiast 22 października organizowana jest diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, aby zaprosić Matkę Bożą do odwiedzenia naszej parafii i diecezji, która będzie obchodzić 900 lat swojego istnienia. Dlatego w tym roku Kongres Kół Żywego Różańca został odwołany abyśmy licznie wzięli udział w tej pielgrzymce na którą możemy już się zapisywać u Ks. Łukasza Ściślewskiego, u P. Marii Trocha oraz w kancelarii parafialnej – wyjazd 22 października 2022 roku o godz. 6.00 – powrót ok. godz. 20.00, koszt z ubezpieczeniem 60 zł.
Siostra Przełożona Terezjana – 1 października, obchodzi Dzień Swojej Patronki – otoczmy Siostrę naszymi modlitwami, możemy to uczynić już w środę 28-go września w czasie Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
W sobotę z racji I-szej soboty miesiąca o godz. 9.00 Msza św., o Niepokalanym Sercu NMP, poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 8.30.  
Dnia 23 września o godz.20.30 odbyło się czuwanie modlitewne " 
Z Maryją i Ojcem Pio Czyścimy Czyściec"
w którym nasza parafia uczestniczy już od czterech lat. Wobec relikwii św.Ojca Pio został odmówiony różaniec święty w intencji dusz w czyśćcu cierpiących a o godz.21.00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

W sobotę 24 września od godz.20.00 wobec Chrystusa Eucharystycznego Wojownicy Maryi prowadzili czuwanie "W noc walki o Błogosławieństwo Boże dla Polski-z ciemności lęku do światła prawdy" . O godz.21.00 -Apel Jasnogórski,o godz.22.00-Pancerz św.Patryka, od godz.23.30 była modlitwa w ciszy, godz.24.00- Msza św. Dziękujemy za wspólną modlitwę parafianom i gościom oraz grupą i wspólnotą działającym przy naszej parafii.
Oprawę muzyczną uświetnił zespół Hortus Dei.
Wojownicy Maryi – to maryjny ruch katolicki, zwany dalej Ruchem, który zawiązał się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn organizowanych przez Salezjanów Księdza Bosko w Lądzie n. Wartą, działający w ramach Kościoła rzymskokatolickiego, którego celem jest formowanie mężczyzn, aby ci przez modlitwę, przykład i świadectwo wiary, uświęcenie siebie i swoich rodzin, realizowali powołanie, którym obdarzył ich Pan Bóg oraz pragnęli rozszerzać nabożeństwo ku czci Niepokalanej Dziewicy Maryi.
GALERIA                RELACJA
Można już zgłaszać wypominki za naszych zmarłych; roczne (przed Mszą św. o godz. 7.30, 12.00, 16.00 – w ciągu roku a w wakacje przed godz. 18.00) i na oktawę które to modlitwy będą trwały przez cały tydzień po Uroczystości Wszystkich Świętych (od 2-go do 8 listopada, wychodząc z kościoła na stoliku z gazetami wyłożone są kartki wypominkowe na których będziemy wpisywać imiona zmarłych – prosimy o wpisywanie w pierwszym przypadku. 
KALENDARZ
WIADOMOŚĆ DLA WEBMASTERA
POGODA
PRZYDATNE LINKI
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Katolicka Agencja Informacyjna Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Przewodnik Katolicki

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
ul. Przemysłowa 18
62 - 510 Konin

tel. 63 242 64 64


KONTO
Bank Spółdzielczy Konin
nr 79 8530 0000 0008 2947 2000 0001


Zapraszamy we
wtorek od 
17.00 - 18.00
Dary wydawane są we: wtorek od 9.00 - 10.00 
i piątek 
9.00 - 10.00.

Adres: 
ul. Przemysłowa 18
62 - 510 Konin

telefon:
63 242 64 64

Dyżury kancelarii parafialnej:

od poniedziałku do piątku w godz:
8.00 - 9.00 
oraz 
16.00 - 17.30
PRZYDATNE LINKI
Tygodnik Idziemy Sanktuarium Maryjne w Licheniu Znalezione obrazy dla zapytania radio maryja logo
 
 
Aktualny czas w Konin:


Szukaj na stronach
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego