PARAFIA NMP KONIN

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI w KONINIE
Idź do spisu treści

Menu główne:

INFORMACJE

W niedzielę 28 września przeżywać będziemy Dzień Modlitw w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów poświęconego rodzinie. Ojciec Święty prosi nas o modlitwę różańcową w tym czasie w intencji prac synodalnych.

INFORMACJE

Tegoroczny Dzień Papieski będziemy obchodzili 12 października pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!” - informuje KAI ks. Jan Drob, prezes zarządu Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Dodaje, że obchody Dnia Papieskiego obejmą całą Polskę, jak również środowiska polonijne w Europie i na kilku kontynentach.

KALENDARZ
trwa inicjalizacja..mdm
MSZE ŚWIĘTE

DNI POWSZEDNIE:
6.30
7.00
18.00
MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:
7.00
9.00-
dla młodzieży
10.30-
z udziałem dzieci

12.00- suma
16.00-
zawieszona w okresie wakacyjnym
18.00


CYTAT DNIA

A jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak też nosić będziemy obraz Człowieka niebieskiego.

[1Kor 15,49]  
     

Sobota 20 Września 2014 r.

.
                                   


Od momentu kiedy codziennie rano rozmawiam z Bogiem i powierzam MU nadchodzący dzień wszystko zaczyna się "lepiej" układać !

Czy wierzysz, że Bóg ma dla ciebie lepszy plan niż ty sam jesteś w stanie wymyślić ? Nie wierzysz ? Masz wątpliwości ? Zapytaj Jezusa (tak jak pytasz kogoś , kto stoi przed tobą ) co z nadchodzącym dniem, opowiedz MU o swoich problemach i wątpliwościach, poleć mu osoby, które spotkasz i wszystko to czym się martwisz!
Wtedy zobaczysz i odczujesz w swoim życiu to , że dla Boga nie ma nic niemożliwego.


 
 
Czytania na każdy dzień

Gdy zebrał się wielki tłum i z miast przychodzili do Niego, rzekł w przypowieściach: Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je. Inne padło na skałę i gdy wzeszło, uschło, bo nie miało wilgoci. Inne znowu padło między ciernie, a ciernie razem z nim wyrosły i zagłuszyły je. Inne w końcu padło na ziemię żyzną i gdy wzrosło, wydało plon stokrotny. Przy tych słowach wołał: Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha! Wtedy pytali Go Jego uczniowie, co oznacza ta przypowieść. On rzekł: Wam dano poznać tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, aby patrząc nie widzieli i słuchając nie rozumieli. Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. Tymi na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni. Na skałę pada u tych, którzy, gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a chwili pokusy odstępują. To, co padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą i przez troski, bogactwa i przyjemności życia bywają zagłuszeni i nie wydają owocu. W końcu ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc przez swą wytrwałość.

Podczas wizyty apostolskiej w Korei w 1984 roku Jan Paweł II kanonizował męczenników, którzy ponieśli w tym kraju śmierć za wiarę w latach 1839-1867. Byli wśród nich biskupi i księża, jednak większość stanowili ludzie świeccy. W czasie ciężkiej próby nie wyparli się swojego Pana i Mistrza, lecz okazali Mu wierność i miłość aż do przelania krwi. Dziś wraz z Nim radują się chwałą nieba. Bierzmy więc przykład z ich wiary, naśladując heroicznych apostołów.


KLIKNIJ TEN LINK
BIBLIA TYSIĄCLECIA
PRASA

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a w szczególności „Przewodnik Katolicki” z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.

CYTATY - JAN PAWEŁ II

INFORMACJE

4 października w Świnicach Warckich odbędzie się XI Diecezjalny Kongres Różańcowy, na który zaprasza Diecezjalny Duszpasterz Kół Żywego Różańca. Bardzo proszę o zgłaszanie się jak najszybciej w zakrystii lub w kancelarii by można zamówić odpowiedni autokar, do 27 września br.

 
INFORMACJE

W sobotę, 20 września o godz. 9.00 ks. Proboszcz prosi na katechezę uzupełniającą, tych wszystkich, którzy nie byli promowani do następnego roku przygotowania do sakramentu bierzmowania.  

 
PARAFIA NMP w KONINIE
MARYJO KRÓLOWO POLSKI-JESTEM-PAMIĘTAM-CZUWAM
INFORMACJE

Ks. Piotr zachęca chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum, aby włączyli się do grona ministrantów.

 
WIADOMOŚCI

W liturgii Kościoła  w  najbliższym tygodniu Kościół przeżywać będzie wspomnienie liturgiczne: we wtorek św. Ojca Pio, w czwartek bł. Władysława z Gielniowa, w piątek św. męczenników Kosmy i Damiana i w sobotę św. Wincentego a Paulo.

Modlitwa miła Bogu to taka, która wypływa z czystej intencji. To nie jest modlitwa na pokaz - by ludzie widzieli i podziwiali. Prawdziwa modlitwa ma być ukierunkowana tylko ku Ojcu.
MODLITWA SERCA
WIADOMOŚCI

Od 14 października będzie wprowadzona Msza św. nowennowa we wtorki o godz. 18.00. a i to, ze względu na to, że do końca roku są zajęte wszystkie terminy Mszy św. Na te Msze św. nowennowe będziemy mogli zgłaszać wszystkie swoje intencje, tak za zmarłych jak i za żywych. Wszystkie intencje nowennowe, kartki z intencjami zgłaszamy u siostry w kancelarii gdyż one są wpisywane do specjalnej księgi.

Kromka Słowa Bożego
Cz@t ze Słowem
 
KONTAKTJEŻELI MASZ UWAGI LUB PROPOZYCJE CO DO ZAWARTOŚCI , WYGLĄDU STRONY- PROSZĘ O KONTAKT.
POGODA
MIŁEGO DNIA
WIADOMOŚCI

W przyszłą niedzielę, 28 września zapraszamy młodzież na Adorację Najświętszego Sakramentu ( od godz. 19.00 do 20.00) ze śpiwem kanonów z Taize. Będzie to pierwsze spotkanie przygotowujące młodzież do udziału w Europejskim Spotkaniu w Pradze.

WIADOMOŚCI

W  niedzielę 21 września o godz. 15.00 spotkanie modlitewne Żywego Różańca ( Msza św.)

W środę 24 września o godz. 17.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

W sobotę 27 września zapraszamy młodzież na dzień skupienia ( młodzież szkół średnich i gimnazjalną) , rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00, zakończenie ok. 16.00.

WIADOMOŚCI

W niedzielę 21 września rozpoczniemy nowy cykl konferencji przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą po Mszy św. o godz. 16.00.

WIADOMOŚCI

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania:
Klasy trzecie w piątek
26 września o godz. 17.00.

Siostry zapraszają chętne dzieci do udziału w scholii. Próba w sobotę o godz. 11.00.


         W sobotę 06 września o godzine 9.00 w hali sportowej przy ulicy Popiełuszki 2a odbył się Turniej Piłki Siatkowej parafii konińskich.

Rywalizacja toczyła się na bardzo wysokim poziomie. Zaangażowanie drużyn było widoczne od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Zawodnicy z wielkim zapałem walczyli o każdy punkt dla swojej drużyny.
Mimo zaciętej rywalizacji turniej przebiegł w przyjaznej i sympatycznej atmosferze, a uczestnicy pokazali jak doskonale można się bawić uprawiając rekreacyjnie piłkę siatkową.

W rezultacie zmagań nasi chłopcy zajęli 2 miejsce i mają powód do dumy i sportowego spełnienia. Dzielnie walczyli i przynieśli sportową hlubę parafii NMP. Brawo GRATULUJEMY!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

TURNIEJ SIATKARSKI 2014 r.

W sobotę 20 września w Thiais we Francji rozpocznie się proces do kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki w związku z nadzwyczajnym uzdrowieniem Francois Audelana - poinformowała oficjalnie Kuria Metropolitalna Warszawska. Będą go wspólnie prowadziły diecezja Créteil i archidiecezja warszawska, a pierwsza sesja będzie miała charakter publiczny i odbędzie się z udziałem wiernych. W komunikacie zaapelowano o modlitwę w intencji przeprowadzających proces: biskupa, członków Trybunału oraz ich współpracowników.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apeluje o zorganizowanie w całej Polsce czuwań modlitewnych przed Najświętszym Sakramentem w nocy z 3/4 października w intencji "powstrzymania szczególnie niebezpiecznych projektów ustaw i rozwiązań, godzących w prawo do życia i prawa rodziny".
Apelujemy o organizowanie i włączenie się w modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w nocy z 3 na 4 października (proponujemy rozpoczęcie czuwania o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim i zakończenie poranną Mszą Św.).

O tym, jak ewangelizować w mediach, by doprowadzić do realnego spotkania z Bogiem - rozmawiano podczas konferencji zorganizowanej z okazji 48. Światowego Dnia Środków Społecznego Komunikowania, który w tym roku obchodzony będzie w Polsce w niedzielę 21 września. Zaprezentowano m.in. nowy projekt dotyczący mediów internetowych - przeznaczoną na smartfony aplikację "PrayAndMore.com". Ma ona stanowić wielką bazę treści audio i video związanych z katolicyzmem. Spotkanie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Komunikacji Społecznej Signis Polska, odbyło się w siedzibie Sekretariatu KEP w Warszawie.

W sobotę 27 września o godz. 15.30 rozpocznie się ewangelizacja Konina. Ruch Światło-Życie zaprasza wszystkich wiernych na spotkanie z Chrystusem w centrum naszego miasta, na skwer przed Domem Kultury. Spotkanie przy dobrej muzyce, świadectwie i pantomimie pomoże nam zobaczyć i doświadczyć Boga osobiście i we wspólnocie. W tym dniu na skwerze przed Domem Kultury bądźmy razem: małżeństwa z dziećmi, starsi i młodzież, klerycy i siostry zakonne. Zapraszamy! Przez naszą tam obecność powiedzmy naszemu miastu i jego mieszkańcom: JEZUS ŻYJE!

NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE, NIECHAJ PAN DAJE POKÓJ CI, ON MIŁOŚCIĄ                                        NAPEŁNIA SERCE TWE, ZAWSZE Z TOBĄ JEST.

 
 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego