NMP Konin

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI w KONINIE
Idź do spisu treści

Menu główne:

 W czasie przygotowania do świąt paschalnych jesteśmy zaproszeni do zastanowienia się nad własnym życiem. To czas duchowej pielgrzymki ku porankowi Zmartwychwstania. W jej trakcie ciągle na nowo dostajemy łaskę i szansę na pogłębienie więzi z naszym Panem i Zbawicielem, do którego należymy od chwili chrztu świętego. W czasie czterdziestodniowego okresu pokuty mamy coraz lepiej rozumieć co znaczy być chrześcijaninem i jak w obliczu pokus codzienności można kierować się wiarą.

PONIEDZIAŁEK

2 MARCA 2015

 II Tydzień Wielkiego Postu

EWANGELIA     Łk 6, 36-38
ZOBACZ PEŁNY TEKST LITURGII SŁOWA

dzień powszedni 

Wszystkim drogim Parafianom i miłym Gościom  życzymy błogosławionej niedzieli i jak najobfitszych duchowych owoców

całego okresu Wielkiego Postu, wielu łask Bożych, błogosławionego tygodnia, solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 Święty czas Wielkiego Postu starajmy się przeżywać w duchu skupienia,
modlitwy i pokuty.

Szczęść Boże!
Maryjo, Matko nadziei,
bądź z nami na naszych drogach!
Naucz nas głosić Boga żywego;
pomóż nam dawać świadectwo Jezusowi,
jedynemu Zbawcy;
spraw, byśmy służyli bliźniemu,
otwierali się na potrzebujących,
wprowadzali pokój,
z zapałem budowali świat bardziej sprawiedliwy;
wstawiaj się za nami,
którzy działamy w historii,
pewni, że plan Ojca się wypełni.

Jutrzenko nowego świata,
okaż się Matką nadziei i czuwaj nad nami!
Czuwaj nad Kościołem w Europie:
niech będzie odzwierciedleniem Ewangelii;
niech będzie autentycznym miejscem komunii;
niech żyje swoją misją głoszenia, celebracji i służby
Ewangelii nadziei dla pokoju i radości wszystkich.

Królowo pokoju,
strzeż ludzkości trzeciego tysiąclecia!
czuwaj nad wszystkimi chrześcijanami:
niech ufnie zdążają drogą jedności
jako zaczyn zgody na kontynencie.
Czuwaj nad młodzieżą,
nadzieją przyszłego świata;
niech wielkodusznie odpowiada na wezwanie Jezusa.
Czuwaj nad ludźmi odpowiedzialnymi
za narody:
niech podejmują budowanie wspólnego domu,
w którym szanować się będzie godność i prawa każdego.

Maryjo, daj nam Jezusa!
Spraw, abyśmy za Nim szli i kochali Go!
On jest nadzieją Kościoła, Europy i ludzkości.
On żyje z nami, pośród nas, w swoim Kościele!

Z Tobą mówimy:
„Przyjdź, Panie Jezu!” (Ap 22.20).
Niech nadzieja chwały wlana przez Niego w nasze serca
przynosi owoce sprawiedliwości i pokoju!

KALENDARZ
MSZE ŚWIĘTE
DNI
POWSZEDNIE:
6.30
7.00
18.00


MSZE ŚWIĘTE
NIEDZIELE I ŚWIĘTA:
7.00
9.00- dla młodzieży
10.30- z udziałem dzieci

12.00- suma
16.00- zawieszona w okresie wakacyjnym
18.00
CYTAT DNIADawajcie, a będzie wam dane: miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze. 


[Łk 6,38a] 

     

Poniedziałek 2 Marca 2015 r.
Czytania na każdy dzień

Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli, a Pan Bóg będzie z wami.

(Łk 6,36-38)
Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie.

Zestawienie pierwszego czytania z Ewangelią pozwala wysnuć następujący wniosek: tam gdzie człowiek z głębi skruchy i bólu oskarża samego siebie (widząc własną niewierność i kłamstwa) – tam Bóg go usprawiedliwia. Doświadczenie to, stając się naszym udziałem, może nauczyć nas powściągliwości w ocenie bliźnich. Sąd zostawmy Bogu – w poczuciu pokory, ze świadomością, jak bardzo sami jesteśmy dłużnikami Jego miłosierdzia.

PRASAZachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a w szczególności „Przewodnik Katolicki” z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.
CYTATY - JAN PAWEŁ II

POMÓŻ RATOWAĆ KLASZTOR W OSTRZESZOWIE !!!

Ratuj z nami
Pobernardyński Zespół klasztorny w Ostrzeszowie

Dostępne na stronie:
 
Klasztor w Ostrzeszowie
0000309499

Wypełnij PIT i przekaż 1% swoich dochodów na ratowanie klasztoru w Ostrzeszowie.

Ile? Jak długo?
Ile argumentów potrafimy znaleźć na swoje usprawiedliwienie. Zranienia dzieciństwa, trudności życia, zmieniające się czasy, inna kultura, samorealizacja, wolność wyboru, wreszcie ten najczęściej powtarzany – przecież nie jest ze mną tak źle, są inni, gorsi…
Jak długo będziemy je powtarzać. Żeby tylko nie stanąć przed Panem z żalem i skruchą, i nie powiedzieć: zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy, popełniliśmy nieprawość, odstąpiliśmy od Twoich przykazań.
Jak długo czekać będziemy na Daniela, który powie to za nas. I uderzy się piersi za nas. I uzyska przebaczenie – dla nas.
Daniel już przyszedł. Jest między nami. Jak tarcza chroniąc nas przed gniewem i karą. Płacąc swoją krwią za kolejną daną nam szansę. Wstydząc się za tych, którzy o wstydzie zapomnieli. Czekając aż rozpoznamy swój czas, swoją godzinę.

Rachunek sumienia
Potrafię jak Daniel stanąć przed Bogiem w prawdzie?
Jak często próbuję usprawiedliwić to, dla czego usprawiedliwienia nie ma?
Dziękuję Bogu za cierpliwość jaką ma dla mnie?

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski

BIBLIA
Groźba zamachu ze strony tzw. Państwa Islamskiego w Watykanie istnieje, nie jest to jednak jednoznaczne z planowaniem konkretnych ataków. W ten sposób o bezpieczeństwie Papieża i spotykających się z nim pielgrzymów mówi komendant watykańskiej żandarmerii gen. Domenico Giani.
Żołnierze Wyklęci - męczennicy nadziei - są legendą narodu walczącego o prawdę, honor i wolność, a my jesteśmy ich spadkobiercami - podkreślił abp Henryk Hoser w czasie Eucharystii, odprawionej w ich intencji.
KATECHIZM
Modlitwa tygodnia
2. tydzień Wielkiego Postu
 
Boże, Ty nam nakazałeś słuchać Twojego umiłowanego Syna, ożywiaj naszą wiarę swoim słowem, abyśmy odzyskawszy czystość duszy, mogli się cieszyć oglądaniem Twojej chwały. Przez naszego Pana…

Słuchanie słowa Bożego? Jest! Poszukiwanie czystości duszy – przez spowiedź, wyrzeczenia, dobre uczynki? Jest! Cel? No właśnie, co z tym celem? Można Wielki Post przeżyć, żeby podbudować opinię o sobie. Jeszcze mogę, jeszcze mnie na to stać. Mogę być lepszym. Ale można też naprawdę – żeby dostrzec w sobie chwałę Boga jak na Górze Przemienienia. Co wybierasz?

W związku ze zmianami granic dekanatów w naszej diecezji, decyzją ks. bp. Wiesława Meringa z dniem 1 marca 2015r z naszego dekanatu została wyłączona parafia pw. św. Teresy z Konina.

Z dniem 1 marca 2015r wicedziekanem Dekanatu Konińskiego II został ks. prałat, mgr Sławomir Kasprzak, proboszcz parafii św. Stanisława BM w Kramsku.

Modlitwa miła Bogu to taka, która wypływa z czystej intencji. To nie jest modlitwa na pokaz - by ludzie widzieli i podziwiali. Prawdziwa modlitwa ma być ukierunkowana tylko ku Ojcu.
MODLITWA SERCA

W ostatnim tygodniu lutego ruszają Internetowe Rekolekcje Wielkopostne pn. "Do ostatniej kropli", które poprowadzi ks. Marcin Boryń - duszpasterz Wspólnoty "Zarażę Cię Bogiem".


14 odcinków rekolekcji pojawi się m.in. na: facebooku oraz na kanale Youtube. Będzie je można także odnaleźć na stronie internetowej :


 Parafia nasza, o czym już informowaliśmy w czasie kolędy, przeżyje Misje Święte pod hasłem „ Rodzina Bogiem silna” w dnach od 8 do 15 marca 2015 r. Misje Święte przeprowadzą księża ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim. Rozpoczęcie Misji Świętych będzie już w sobotę, 7 marca na Mszy św. o godz. 18.00. Rozpoczniemy modlitwą do Ducha Świętego a po niej nastąpi przekazanie misjonarzom kluczy kościoła, nałożenie stuł i wręczenie Ewangeliarza – symboli władzy kapłańskiej, głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów. W niedzielę 8 marca rozpoczęcie Misji Świętych z nauką misyjną na każdej Mszy św. Począwszy od poniedziałku do soboty włącznie każdego dnia będą cztery Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Każdego dnia o godz. 21.00 Apel Maryjny. W poniedziałek 9 marca po Mszy św. o godz. 18.00 nauka stanowa dla kobiet, natomiast we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nauka stanowa dla mężczyzn i ojców. W poniedziałek i we wtorek o godz. 16.00 nauka misyjna dla dzieci i spowiedź św. dla nich we wtorek. Szczegółowe informacje odnośnie misji będą robili każdego dnia księża misjonarze. Spowiedź misyjna będzie we wtorek, środę i w czwartek. Zakończenie Misji będzie w niedzielę, 15 marca na Mszy św. o godz. 16.00, dlatego nie będzie już Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00.
 Przygotowanie do sakramentu bierzmowania w tym tygodniu:

Klasy pierwsze: 
grupa p. Karoliny w czwartek o godz. 17.00
grupa p. Zenona w czwartek o godz. 17.00
Klasy drugie: 
grupa s. Honoraty w poniedziałek o godz. 17.00
grupa ks. Karola we wtorek o godz. 17.00

FERIE ZE ŚWIĘTYMI - PARAFIA NMP KONIN
TV WIELKOPOLSKA
ŚRODA POPIELCOWA - PARAFIA NMP w KONINIE
TV WIELKOPOLSKA
 W każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.00, 16.00 i 17.30. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.30. Ofiary zbierane na Drodze Krzyżowej, tak jak co roku będą przeznaczone na kwiaty i zorganizowanie Grobu Pańskiego.

Zachęcamy wiernych do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od poniedziałku do soboty włącznie w godz. Od 15.00 do 18.00 
Kromka Słowa Bożego
Cz@t ze Słowem

Droga krzyżowa dla dzieci szkół podstawowych w piątek o godz. 16.00. Dla młodzieży szkół średnich i uczniów gimnazjum wraz z dorosłymi o godz. 17.30. Także młodzież i uczniów gimnazjum zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 17.30.

 W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. przed i w czasie każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 9.00 uda się z komunią św. do chorych ks. Proboszcz na ul. Chopina, Niesłusz i do Rudzicy oraz ks. Karol do swoich chorych na ul Kard. Wyszyńskiego. Natomiast w sobotę od godz. 8.30 udadzą się: Ks. Marcin na os. Legionów, ks. Piotr na ul. Przemysłową, 11 Listopada i Wyzwolenia oraz ks. Rafał na ul. Torową oraz Przemysłową do torów kolejowych.

W środę Krąg Biblijny o godz. 17.00.
 
W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od godz. 17.00

W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 9.00 poprzedzona różańcem o godz. 8.30. 

W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania Żywego Różańca o godz. 15.00. Zapraszamy członków Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 16.00.

 Tak jak co roku Caritas Polska dostarczyła skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną 2015 zachęcając „zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki, która pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych”. Skarbonki te z darem serca dzieci jak i dorośli przyniosą do kościoła w niedzielę palmową. 
KONTAKTJEŻELI MASZ UWAGI LUB PROPOZYCJE CO DO ZAWARTOŚCI , WYGLĄDU STRONY- PROSZĘ O KONTAKT.


  

POGODA
MIŁEGO DNIA

„Słuchajmy Jezusa, On nas nigdy nie oszuka”. Ojciec Święty mówił o tym w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Nawiązując do ewangelicznej sceny Przemieniania Pańskiego zauważył, że Kościół wskazuje nam dziś cel drogi nawrócenia, a mianowicie udział w chwale Chrystusa jaśniejącej na obliczu Posłusznego Sługi, który dla nas umarł i zmartwychwstał.

Zakończone w piątek rekolekcje wielkopostne papieża i szefów dykasterii watykańskich mogą stanowić - zdaniem wieloletniego przyjaciela Franciszka - ważny wkład w reformę Kurii Rzymskiej. Argentyński jezuita o. Diego Fares powiedział w Radio Watykańskim, że papież praktykuje coś, co w zakonie jezuitów określane jest jako „kierownictwo duchowe”.

Laureatami Nagrody im. Danuty Siedzikówny „Inki” za rok 2015 zostali podlaski katecheta Bogusław Łabędzki i wice-burmistrz Cieszyna Bogdan Ścibut. Wyróżnienia wręczono w Krakowie w wigilię Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych uczczono dziś składając wieńce przed tablica upamiętniającą członków podziemia niepodległościowego umieszczoną na murze aresztu śledczego przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
Więcej...
 
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Przewodnik Katolicki Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna

NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE, NIECHAJ PAN DAJE POKÓJ CI, ON MIŁOŚCIĄ                                        NAPEŁNIA SERCE TWE, ZAWSZE Z TOBĄ JEST.

 
 


Szukaj na stronach
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego