NMP Konin

Idź do spisu treści

Menu główne:

Boże w Trójcy jedyny, Ojcze, Synu i Duchu Święty, odwieczna tajemnico doskonałej jedności w ofiarnej miłości Jezusa Chrystusa, wysłuchaj naszych próśb i przybądź nam z pomocą: kształtuj i rozwijaj swoją łaską ludzkie więzi, rozpal w nas pragnienie do pełnienia dobrych uczynków, abyśmy Twoim miłosierdziem umocnieni
i zjednoczeni w Twojej miłości, przyczyniali się do rozszerzania Królestwa Bożego na ziemi. Amen. 
23 maja 2015 r. 
Sobota
Rok B, I
Siódmy tydzień okresu Wielkanocnego

Msza ranna
Pierwsze czytanie: Dz 28, 16-20. 30-31 Pobyt Pawła w Rzymie
Psalm responsoryjny: Ps 11 (10), 4. 5 i 7 (R.: por. 7b)
Śpiew przed Ewangelią: J 16, 7. 13
Ewangelia: J 21, 20-25 Zakończenie Ewangelii św. Jana
Kolor szat liturgicznych: Biały


Wszystkim drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, wielu łask Bożych, błogosławionego tygodnia, solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


Chrystus nas nie opuścił, ale pozostał z nami „po wszystkie dni, aż do skończenia świata”, aby nas wspierać w codziennych trudach.
Maryjo, Matko nadziei,
bądź z nami na naszych drogach!
Naucz nas głosić Boga żywego;
pomóż nam dawać świadectwo Jezusowi,
jedynemu Zbawcy;
spraw, byśmy służyli bliźniemu,
otwierali się na potrzebujących,
wprowadzali pokój,
z zapałem budowali świat bardziej sprawiedliwy;
wstawiaj się za nami,
którzy działamy w historii,
pewni, że plan Ojca się wypełni.

Jutrzenko nowego świata,
okaż się Matką nadziei i czuwaj nad nami!
Czuwaj nad Kościołem w Europie:
niech będzie odzwierciedleniem Ewangelii;
niech będzie autentycznym miejscem komunii;
niech żyje swoją misją głoszenia, celebracji i służby
Ewangelii nadziei dla pokoju i radości wszystkich.

Królowo pokoju,
strzeż ludzkości trzeciego tysiąclecia!
czuwaj nad wszystkimi chrześcijanami:
niech ufnie zdążają drogą jedności
jako zaczyn zgody na kontynencie.
Czuwaj nad młodzieżą,
nadzieją przyszłego świata;
niech wielkodusznie odpowiada na wezwanie Jezusa.
Czuwaj nad ludźmi odpowiedzialnymi
za narody:
niech podejmują budowanie wspólnego domu,
w którym szanować się będzie godność i prawa każdego.

Maryjo, daj nam Jezusa!
Spraw, abyśmy za Nim szli i kochali Go!
On jest nadzieją Kościoła, Europy i ludzkości.
On żyje z nami, pośród nas, w swoim Kościele!

Z Tobą mówimy:
„Przyjdź, Panie Jezu!” (Ap 22.20).
Niech nadzieja chwały wlana przez Niego w nasze serca
przynosi owoce sprawiedliwości i pokoju!


FILM Z PRZYGOTOWAŃ DO ŚDM
Zesłanie Ducha Świętego – według Dziejów Apostolskich wydarzenie, które miało miejsce w pierwsze po zmartwychwstaniu Jezusa święto Pięćdziesiątnicy. Na zebranych w wieczerniku apostołów zstąpił Duch Święty. Apostołowie zaczęli przemawiać w wielu językach (ksenolalia) oraz otrzymali inne dary duchowe – charyzmaty (Dz. Ap. 2,1-11). Wydarzenie to zostało zapowiedziane przez Jezusa przed jego Wniebowstąpieniem.

Zesłanie Ducha Świętego uważa się za początek Kościoła. Bóg został objawiony w Starym Testamencie, Syn nauczał osobiście na Ziemi, a jego służbę ukoronowało Zesłanie Ducha Świętego, którego obiecał.

Przy interpretacji Biblii, Zesłanie Ducha Świętego, gdy apostołowie zaczęli przemawiać różnymi językami, często zestawiane jest z pomieszaniem języków przy budowie wieży Babel. W chwili Zesłania ludzkość zdołała symbolicznie przełamać wszelkie bariery i na nowo zjednoczyć się w Duchu Świętym. Podobną myśl wyraża św. Paweł, pisząc: "nie ma już Greka ani Żyda". Wkrótce wokół apostołów zgromadzą się wszystkie narody i wszystkie języki.
MSZE ŚWIĘTE

DNI POWSZEDNIE:

6.30
7.00
18.00


MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00
9.00- dla młodzieży
10.30- z udziałem dzieci12.00- suma
16.00- zawieszona w okresie wakacyjnym
18.00
 
 
 
 
PRASAZachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym Przewodnika Katolickiego, który głównie poświęcony jest ważnym sprawom dotyczącym kościoła.
CYTATY - JAN PAWEŁ II

 W przyszłą niedzielę 24 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 


  Informujemy, że 3 czerwca odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii przez Księdza Biskupa Ordynariusza.
 Przygotowanie do sakramentu bierzmowania:

Dla klas trzecich rozpoczyna się czas bezpośredniego przygotowania do celebracji sakramentu bierzmowania, który ks. Biskup udzieli 3 czerwca o godz. 16.00. 


                 
BIBLIA
Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
KATECHIZM
Modlitwa tygodnia
Wniebowstąpienie Pańskie

Wszechmogący Boże, Wniebowstąpienie Twojego Syna jest wywyższeniem ludzkiej natury, spraw, abyśmy pełni świętej radości składali Tobie dziękczynienie, i utwierdź naszą nadzieję, że my, członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa, połączymy się z Nim w chwale. Który z Tobą żyje i króluje... 

Biskup Ablondi z Livorno napisał, że gdyby w ramach kolekty modlił się słowami: „Panie, spraw, aby ten kościół zawalił się na nas. Przez Chrystusa, Pana naszego”, wierni posłusznie odpowiedzieliby: „Amen”. Czy te słowa nie opisują poniekąd także i mnie samego? Ile to już słów podczas Eucharystii umknęło mojej uwadze, ile zostało wybranych przez okrutne sępy doczesnych myśli i spraw? Nie chciałbym, żeby tak samo umknęła mi dzisiejsza kolekta, bo to, o co się w niej modli Kościół nie może pozostać bez echa w moim życiu. To z jednej strony prośba o radosne dziękczynienie składane Bogu, a zarazem o utwierdzenie nadziei. Utwierdzenie nadziei. Jak bardzo tego potrzebuję... 
 

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Nadzieja Chwały zaprasza wszystkich a szczególnie grupy formacyjne na czuwanie modlitewne w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego tj. 23 maja 2015 do parafii św. Wojciecha. Rozpoczęcie o godz. 20.00.


Modlitwa miła Bogu to taka, która wypływa z czystej intencji. To nie jest modlitwa na pokaz - by ludzie widzieli i podziwiali. Prawdziwa modlitwa ma być ukierunkowana tylko ku Ojcu.

MODLITWA SERCA
W dniach 19 – 21 czerwca w Koninie w parafii św. Wojciecha odbędzie się VII edycja Konińskich Warsztatów Liturgiczno – Muzycznych. Szczegóły w gablocie.


 
 
W ramach wakacyjnego wypoczynku zapraszamy dzieci i młodzież na „Wakacje z Bogiem” w terminie od 11 do 19 lipca do Zawoi. Zapisy u ks. Piotra.
 Zapraszamy do udziału w pielgrzymce „Śladami Polaków po Sankt Petersburgu”. Szczegóły w gablocie. Zgłoszenia do s. Janiny.


 
 Przygotowujemy wyjazd na spotkanie młodzieży do Lednicy w dniu 6 czerwca. W tej sprawie zwracamy się do ks. Marcina lub w kancelarii parafialnej.W sobotę, 23 maja, po raz 6 przybędą do Lichenia amatorskie chóry i orkiestry, aby u stóp Matki Bożej Licheńskiej oddać hołd św. Janowi Pawłowi II (23.05).

 
Kromka Słowa Bożego
Cz@t ze Słowem
 
WIADOMOŚĆ DLA WEBMASTERA


  

POGODA
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Przewodnik Katolicki Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna

NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE, NIECHAJ PAN DAJE POKÓJ CI, ON MIŁOŚCIĄ                                        NAPEŁNIA SERCE TWE, ZAWSZE Z TOBĄ JEST.

 
 


Szukaj na stronach
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego