NMP Konin

Idź do spisu treści

Menu główne:

W Niedzielę Dobrego Pasterza (26 kwietnia) w Kościele katolickim w Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku towarzyszy mu hasło „Powołania a świętość: poruszeni Pięknem”.
26 kwietnia 2015 r.
Czwarta Niedziela Wielkanocna
Rok B, I

Pierwsze czytanie: Dz 4, 8-12 Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym
Psalm responsoryjny: Ps 118 (117), 1 i 8. 9 i 21. 22-23. 26 i 28cd (R.: por. 22)
Drugie czytanie: 1 J 3, 1-2 Jesteśmy dziećmi Bożymi
Śpiew przed Ewangelią: J 10, 14
Ewangelia: J 10, 11-18 Ja jestem dobrym pasterzem
Kolor szat liturgicznych: BiałyWszystkim drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, wielu łask Bożych, błogosławionego tygodnia, solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
 
Maryjo, Matko nadziei,
bądź z nami na naszych drogach!
Naucz nas głosić Boga żywego;
pomóż nam dawać świadectwo Jezusowi,
jedynemu Zbawcy;
spraw, byśmy służyli bliźniemu,
otwierali się na potrzebujących,
wprowadzali pokój,
z zapałem budowali świat bardziej sprawiedliwy;
wstawiaj się za nami,
którzy działamy w historii,
pewni, że plan Ojca się wypełni.

Jutrzenko nowego świata,
okaż się Matką nadziei i czuwaj nad nami!
Czuwaj nad Kościołem w Europie:
niech będzie odzwierciedleniem Ewangelii;
niech będzie autentycznym miejscem komunii;
niech żyje swoją misją głoszenia, celebracji i służby
Ewangelii nadziei dla pokoju i radości wszystkich.

Królowo pokoju,
strzeż ludzkości trzeciego tysiąclecia!
czuwaj nad wszystkimi chrześcijanami:
niech ufnie zdążają drogą jedności
jako zaczyn zgody na kontynencie.
Czuwaj nad młodzieżą,
nadzieją przyszłego świata;
niech wielkodusznie odpowiada na wezwanie Jezusa.
Czuwaj nad ludźmi odpowiedzialnymi
za narody:
niech podejmują budowanie wspólnego domu,
w którym szanować się będzie godność i prawa każdego.

Maryjo, daj nam Jezusa!
Spraw, abyśmy za Nim szli i kochali Go!
On jest nadzieją Kościoła, Europy i ludzkości.
On żyje z nami, pośród nas, w swoim Kościele!

Z Tobą mówimy:
„Przyjdź, Panie Jezu!” (Ap 22.20).
Niech nadzieja chwały wlana przez Niego w nasze serca
przynosi owoce sprawiedliwości i pokoju!

 
MSZE ŚWIĘTE

DNI POWSZEDNIE:

6.30
7.00
18.00


MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00
9.00- dla młodzieży
10.30- z udziałem dzieci12.00- suma
16.00- zawieszona w okresie wakacyjnym
18.00
3 maja, w niedzielę, przypada 224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to Uroczystość NMP Królowej Polski, Patronki naszej parafii czyli odpust, który jest centralną uroczystością dla naszego miasta. Uroczysta suma o godz. 12.00, którą odprawi ks. Kanonik Jacek Laszczyk i wygłosi Słowo Boże. Będziemy gościć w naszej świątyni przedstawicieli władz rządowych jak i samorządowych. Dlatego serdecznie proszę, abyśmy na sumie środkowy prawy rząd ławek zostawili dla gości. Na sumę odpustową zapraszamy asystę i dziewczynki do sypania kwiatów. Zachęcamy w dni poprzedzające naszą uroczystość odpustową do spowiedzi św., abyśmy mogli jak najliczniej w uroczystość Matki Bożej przyjąć Komunię św. Przypominamy o wywieszeniu flag narodowych na dzień uroczystości 3 maja.
 
 
PRASAZachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym Przewodnika Katolickiego, który głównie poświęcony jest ważnym sprawom dotyczącym kościoła.
CYTATY - JAN PAWEŁ II

POMÓŻ RATOWAĆ KLASZTOR W OSTRZESZOWIE !!!

Ratuj z nami
Pobernardyński Zespół klasztorny w Ostrzeszowie

Dostępne na stronie:
 
Klasztor w Ostrzeszowie
0000309499

Wypełnij PIT i przekaż 1% swoich dochodów na ratowanie klasztoru w Ostrzeszowie.

 
 
BIBLIA


W sobotę 2 maja Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 8.30. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, które trwać będzie cały dzień. Jest to dzień adoracji naszej parafii w wymiarze Diecezji. Serdecznie prosimy mieszkańców poszczególnych osiedli o adorowanie Pana Jezusa: od godz. 10.00 do 12.00 - os. Legionów, od godz. 12.00 do 14.00 - ul. Kard. Wyszyńskiego i Wyzwolenia, od 14.00 do 16.00 - ul. 11 Listopada i Niesłusz, od 16.00 do 18.00 - ul. Chopina i Rudzica. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi. 
                                              

KATECHIZM
Modlitwa tygodnia
IV Niedziela Wielkanocna
 
Wszechmogący, wieczny Boże, prowadź nas do niebieskich radości, niech pokorny lud dojdzie do Ciebie, podążając za zwycięskim Pasterzem. Który z Tobą żyje... 

IV Niedziela Wielkanocna powszechnie zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Jako taka jest też szczególnym czasem modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dzisiejsza kolekta zachęca mnie do spojrzenia na moje osobiste powołanie przez pryzmat dwóch rzeczywistości: pokory i radości. I nie chodzi tutaj o to, aby tonąć w morzu pytań, bo te i tak z reguły nie mówią całej prawdy. Wystarczy natomiast spojrzeć na krzyż. Właśnie teraz, w okresie wielkanocnym, kiedy Kościół z dnia na dzień coraz odważniej mówi: Alleluja, Pan rzeczywiście zmartwychwstał i żyje! Spojrzeć na krzyż. I to wystarczy. W radości poranka paschalnego krzyż to nie liche drewno, to symbol miłości i źródło, które niesie w życie dużą dawkę pokory i pozwala widzieć światło zwycięstwa nawet w najmroczniejszych chwilach. Jak powiedział bł. Honorat Koźmiński, jest on lustrem, ukazującym moje podobieństwo do Chrystusa. A więc... Lustereczko, powiedz przecie...

Ponad 1,5 tys. osób wzięło udział w trzecim Diecezjalnym Zjeździe Kół Żywego Różańca który odbył się w parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Przebiegał on pod hasłem "Wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi".
W programie zjazdu znalazły się konferencja, wspólny różaniec oraz świadectwa. Centralnym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bp pomocniczego diecezji warszawsko-praskiej Marka Solarczyka. 

Modlitwa miła Bogu to taka, która wypływa z czystej intencji. To nie jest modlitwa na pokaz - by ludzie widzieli i podziwiali. Prawdziwa modlitwa ma być ukierunkowana tylko ku Ojcu.

MODLITWA SERCA

Bp Mering przed pielgrzymką do Dachau apeluje o pamięć o męczennikach

Spoczywa na nas, jako diecezji, obowiązek, by pamiętać i szerzyć kult Męczenników – przypomina biskup włocławski Wiesław Mering w odezwie przed pielgrzymką do Dachau z okazji 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady. Przesłanie to zostanie odczytane jutro we wszystkich kościołach diecezji.
W pielgrzymce autokarowej z diecezji włocławskiej, oprócz bp Meringa weźmie udział 37 kapłanów. Na uroczystość udaje się także delegacja Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.


XVI Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność”
do Matki Bożej Licheńskiej

„Maryja wspiera w nawracaniu i ewangelizacji” będzie hasłem tegorocznej pielgrzymki NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej Licheńskiej. Organizatorami pielgrzymki, która zaplanowana jest w dniach 25-26 kwietnia, są Komisja Krakowa i Zarząd Regionu Konińskiego NSZZ „Solidarność”.

Informujemy Parafian, że pierwszą Komunię św. w naszym kościele w tym roku przeżyjemy w dniu 10 i 17 maja o godz. 10.30. 10 maja przystąpią do pierwszej Komunii św. dzieci klas III ze szkoły Nr 4, 12 i z Rudzicy. W związku z tym
ks. Proboszcz pragnie spotkać się z tymi dziećmi i ich rodzicem 21 kwietnia o godz. 17.00 w auli.

 W przyszłą niedzielę 26.04.2015r o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji s. Bonity
z okazji jej imienin.W niedzielę, 26 kwietnia rejonowe spotkanie młodzieży w Ślesinie. Rozpoczęcie o godz. 15.00.
W ramach wakacyjnego wypoczynku zapraszamy dzieci i młodzież na „Wakacje z Bogiem” w terminie od 11 do 19 lipca do Zawoi. Zapisy u ks. Piotra.

 W czwartek wyjeżdża z naszej parafii pielgrzymka na Białoruś, której przewodniczyć będzie
s. Janina i ks. Rafał.

 W piątek, 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi przed odpustem. W pierwszy piątek miesiąca wszyscy kapłani udają się z komunią do swoich chorych.
2 maja, w sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Rudzicy
i ich rodzin.

 W sobotę, 16 maja wyjazd do Częstochowy na dzień wielkiej modlitwy o godz. 5.30 z placu kościelnego. Zapisy w kancelarii i zakrystii. 

Ponad 4 tysiące jednośladów zjechało w sobotę do Lichenia. Wszystko w związku z III Ogólnopolskim Otwarciem Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych.

Już od godzin rannych na ulicach Lichenia można było zauważyć zwiększoną liczbę motocykli. 
16 maja, jak co roku na Jasnej Górze przeżyjemy wielki dzień modlitwy Odnowy w Duchu Świętym, uzdrowienia wewnętrznego dla przeżywających różne problemy. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Wyjazd z placu kościelnego o godz. 5.30. 
 
 
Kromka Słowa Bożego
Cz@t ze Słowem
 
 
WIADOMOŚĆ DLA WEBMASTERA


  

POGODA
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Przewodnik Katolicki Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna

NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE, NIECHAJ PAN DAJE POKÓJ CI, ON MIŁOŚCIĄ                                        NAPEŁNIA SERCE TWE, ZAWSZE Z TOBĄ JEST.

 
 


Szukaj na stronach
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego