NMP Konin

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI w KONINIE
Idź do spisu treści

Menu główne:W Liturgii rozpoczyna się 
WIELKI TYDZIEŃ: 
WIELKI CZWARTEK, 
WIELKI PIĄTEK i 
WIELKA SOBOTA.
 W te dni gromadzi się cały Kościół, aby przeżywać wszystkie Tajemnice związane z Męką i Śmiercią Chrystusa, aby przygotować się do Niedzieli Zmartwychwstania.
LITURGIA NA DZIŚ
2 kwietnia 2015 r., 
Rok B, I
Wielki Czwartek

Msza z poświęceniem Krzyżma
Pierwsze czytanie: Iz 61, 1-3a. 6a. 8b-9. Pan mnie namaścił
Psalm responsoryjny: Ps 89 (88), 21-22. 25 i 27 (R.: por. 2a)
Drugie czytanie: Ap 1, 4-8 Chrystus uczynił nas kapłanami Boga
Śpiew przed Ewangelią: Iz 61, 1
Ewangelia: Łk 4, 16-21 Chrystus namaszczony przez Ducha Świętego

Wszystkim drogim Parafianom i miłym Gościom  życzymy błogosławionej niedzieli i jak najobfitszych duchowych owoców

całego okresu Wielkiego Postu, wielu łask Bożych, błogosławionego tygodnia, solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


 Na dni świętego Triduum Paschalnego niech nas wspiera swoją mocą i łaską Bóg Wszechmogący.


 
Maryjo, Matko nadziei,
bądź z nami na naszych drogach!
Naucz nas głosić Boga żywego;
pomóż nam dawać świadectwo Jezusowi,
jedynemu Zbawcy;
spraw, byśmy służyli bliźniemu,
otwierali się na potrzebujących,
wprowadzali pokój,
z zapałem budowali świat bardziej sprawiedliwy;
wstawiaj się za nami,
którzy działamy w historii,
pewni, że plan Ojca się wypełni.

Jutrzenko nowego świata,
okaż się Matką nadziei i czuwaj nad nami!
Czuwaj nad Kościołem w Europie:
niech będzie odzwierciedleniem Ewangelii;
niech będzie autentycznym miejscem komunii;
niech żyje swoją misją głoszenia, celebracji i służby
Ewangelii nadziei dla pokoju i radości wszystkich.

Królowo pokoju,
strzeż ludzkości trzeciego tysiąclecia!
czuwaj nad wszystkimi chrześcijanami:
niech ufnie zdążają drogą jedności
jako zaczyn zgody na kontynencie.
Czuwaj nad młodzieżą,
nadzieją przyszłego świata;
niech wielkodusznie odpowiada na wezwanie Jezusa.
Czuwaj nad ludźmi odpowiedzialnymi
za narody:
niech podejmują budowanie wspólnego domu,
w którym szanować się będzie godność i prawa każdego.

Maryjo, daj nam Jezusa!
Spraw, abyśmy za Nim szli i kochali Go!
On jest nadzieją Kościoła, Europy i ludzkości.
On żyje z nami, pośród nas, w swoim Kościele!

Z Tobą mówimy:
„Przyjdź, Panie Jezu!” (Ap 22.20).
Niech nadzieja chwały wlana przez Niego w nasze serca
przynosi owoce sprawiedliwości i pokoju!

 
KALENDARZ
MSZE ŚWIĘTE
DNI
POWSZEDNIE:
6.30
7.00
18.00


MSZE ŚWIĘTE
NIEDZIELE I ŚWIĘTA:
7.00
9.00- dla młodzieży
10.30- z udziałem dzieci

12.00- suma
16.00- zawieszona w okresie wakacyjnym
18.00
CYTAT DNIAIlekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. 


[1 Kor 11,26] 

     

Czwartek 2 Kwietnia 2015 r.
WIELKI CZWARTEK: przeżywamy ustanowienie sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja będzie trwać do godz. 23.00. Adorację od godz. 20 do 21 podejmą członkowie Żywego Różańca. Na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy zapraszamy wszystkich wiernych. Spowiedź w Wielki Czwartek od godz. 17- do 17.45 oraz w czasie adoracji. Tego dnia w katedrze o godz 10.00 Pasterz Diecezji uroczyście poświęci oleje święte: chorych i krzyżma.  
WIELKI PIĄTEK: adoracja Krzyża i Liturgia Wielkopiątkowa również o godz. 18.00. Ostatnia Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.00 w godz. konania Pana Jezusa. Po Liturgii Wielkiego Piątku, będzie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 23.00. Adorację podejmą od godz. 20.00 do 21.00 młodzież . Od godz. 21.00 do 22.00 Odnowa w Duchu Świętym i Grupa Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Od 22.00 do 23.00 Kręgi Rodzin. Spowiedź od godz. 17.00 do Nabożeństwa i w czasie adoracji Jezusa w Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. 
WIELKA SOBOTA: Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Adoracja Jezusa w Grobie trwać będzie od godz. 7.00 do 20.00. Będziemy adorować Pana Jezusa, dziękując Mu za owoce Jego Męki i Śmierci. Po zakończeniu Liturgii Wigilii Paschalnej, procesja rezurekcyjna. W Poranek Wielkanocny o godz. 6.00 procesja eucharystyczna, na którą zapraszamy asystę, obwieszczająca światu Radosną Nowinę o Zmartwychwstałym Chrystusie, po której będzie uroczysta Msza św. w intencji Parafian.
Czytania na każdy dzień

Duch Pański spoczywa na mnie, posłał mnie, abym ubogim głosił dobrą nowinę.

(Łk 4,16-21)
Jezus przyszedł do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane: Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski od Pana. Zwinąwszy księgę oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Nim utkwione. Począł więc mówić do nich: Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli.

Paście owczarnię Bożą, która jest przy was – oto zadanie kapłanów. Zachować świadomość, że to naprawdę Boża owczarnia, nie nasza. Sakramenty, udzielane zawsze w imię Trójjedynego Boga, wydatnie o tym przypominają. Wszelka posługa w Kościele powinna być przeniknieta miłością. Kapłani zjednoczeni z biskupem, aby po Eucharystii zanieść poświęcony olej do swych parafii, maja na nowo odkrywać, że są sługami kościelnej komunii wśród sióstr i braci.

PRASAZachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym Przewodnika Katolickiego, który głównie poświęcony jest ważnym sprawom dotyczącym kościoła.
CYTATY - JAN PAWEŁ II

POMÓŻ RATOWAĆ KLASZTOR W OSTRZESZOWIE !!!

Ratuj z nami
Pobernardyński Zespół klasztorny w Ostrzeszowie

Dostępne na stronie:
 
Klasztor w Ostrzeszowie
0000309499

Wypełnij PIT i przekaż 1% swoich dochodów na ratowanie klasztoru w Ostrzeszowie.

Sługa czy ważniak?
„Jeżeli Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi”.

Tak, w teorii wszystko jest jasne. Kto przewodniczy, kto Bożym zrządzeniem został postawiony ponad innymi, powinien być też pierwszym do służenia. Tak sprawę stawiał nasz Nauczyciel i Pan. W praktyce....
W praktyce to takie postawienie spraw na głowie nie jest w cenie. Jezus swoje, a Jego uczniowie... Jakoś łatwo przystosowują się do zasad panujących w świecie...
Pozostaje tylko pytanie dlaczego? Przecież służba nikomu nie przynosi ujmy. Panoszenie się już jak najbardziej...

Rachunek sumienia
Komu i w czym dziś usłużyłem?
Kto dziś mi usługiwał?
Ile dla innych sam dałem, a ile od innych otrzymałem?

 
BIBLIA

 W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, są organizowane Wakacje z Bogiem dla ministrantów, scholii i tych dzieci, które by chciały wziąć udział w dniach od 11 do 19 lipca 2015 r. w Zawoi. W tej sprawie zgłaszamy się do ks. Piotra lub s. Kingi.

 

Jeśli ktoś, jak w latach ubiegłych, pragnąłby podzielić się z najbiedniejszymi darem swego serca na stół wielkanocny, będzie można przynieść i złożyć do kosza przy ołtarzu przychodząc ze święconką.

KATECHIZM
Modlitwa tygodnia
Wielki Czwartek
 
Boże, Ty namaściłeś Twojego Syna Duchem Świętym i ustanowiłeś Go Chrystusem i Panem, a nam dałeś udział w Jego godności, spraw, abyśmy w świecie byli świadkami odkupienia. Przez naszego Pana… 

„Chrześcijaninie, poznaj swoją godność” Chyba nigdy nie będzie za dużo tych słów. Można mierzyć ilość chrześcijan w jakimś społeczeństwie – warto zmierzyć zawartość chrześcijaństwa w sobie, swoim życiu. Jak wyjdzie takie badanie? W sumie nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest, by wciąż na nowo odkrywać swoją godność jako chrześcijanina, aby wciąż zanurzać w chrzcielnym oleju kolejne chwile swojego życia…
W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 16.00 (co pół godziny). 

Okazja do spowiedzi od godz. 9.00 do 15.00. 

Jak co roku, tak i w tym serdecznie zapraszam Straż Pożarną z Rudzicy, aby trzymali wartę honorową u Grobu Pańskiego w Wielką Sobotę od godz. 12.00 do 20.00. 

Modlitwa miła Bogu to taka, która wypływa z czystej intencji. To nie jest modlitwa na pokaz - by ludzie widzieli i podziwiali. Prawdziwa modlitwa ma być ukierunkowana tylko ku Ojcu.
MODLITWA SERCA

 W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę prosimy o godz. 8.00 na wspólną modlitwę brewiarzową wszystkie grupy formacyjne, na czele z Kręgami Rodzin. 


Na Liturgię Wielkosobotnią przychodzimy ze świecami. 


We wtorek po Wielkanocy, jak co roku, spotkanie świąteczne dla chorych o godz. 11.00.

Obchodom Triduum Paschalnego Papież poświęcił katechezę podczas audiencji ogólnej w Wielką Środę.

Przypomniał, że zaczynają się one już jutro Mszą Wieczerzy Pańskiej. W ten sposób papieskie przemówienie streszczono po polsku:
Wielkanoc nie kończy się na święceniu pokarmów. Przypomina o tym bp Henryk Tomasik, zachęcając jednocześnie do uczestnictwa w Triduum Paschalnego.

Według biskupa radomskiego tradycja związana z obchodzeniem Świąt Wielkanocnych, nie może być ważniejsza od osobistego wyznania wiary, czyli spotkania człowieka ze zmartwychwstałym Chrystusem.
Ocenia się, że na tegoroczne święta wielkanocne może przybyć do Ziemi Świętej nawet 200 tys. pielgrzymów z całego świat, w tym ok. 40 proc. katolików i 60 proc. prawosławnych. W tym czasie nie powinno być większych problemów z dostępem do miejsc świętych. Nadal pod znakiem zapytania stoi sprawa swobodnego przejazdu dla chrześcijan z terenów palestyńskich. Odpowiedzialne za to władze zwlekają z decyzją do ostatniej chwili.
„Mamy jeszcze w oczach szczególny obraz Wielkiego Piątku sprzed dziesięciu lat, kiedy Jan Paweł II, wpatrując się w stacje Drogi Krzyżowej, przyciskał do swojej piersi krzyż, jakby chciał się do niego przytulić, jakby chciał z Chrystusem Ukrzyżowanym do końca się zjednoczyć. I my przytulmy się tak do Krzyża” – mówił abp Wojciech Polak na zakończenie Drogi Krzyżowej, która w Wielką Środę przeszła ulicami Gniezna.
Zaproszenie na warsztaty
SZKOŁA
dla Rodziców i Wychowawców
15 kwietnia 2015 godzina 17.00
Parafia NMP Królowej Polski (sala nr 32)

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami.
Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.
Główne motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców brzmi:
Wychowywać to kochać i wymagać.
Zajęcia będą się odbywać w środy- przez 9 tygodni.
Jedno spotkanie trwa około 3 godzin.
Ilość miejsc ograniczona dlatego zapisy są przyjmowane pod numerem telefonu: 663 667 124 lub mailowo:danczaki@wp.pl

Kromka Słowa Bożego
Cz@t ze Słowem
 
 
WIADOMOŚĆ DLA WEBMASTERA


  

POGODA
Diecezja włocławska Konferencja Episkopatu Polski Przewodnik Katolicki Sanktuarium Maryjne w Licheniu Portal mateusz.pl Portal katolik.pl Katolicka Agencja Informacyjna

NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE, NIECHAJ PAN DAJE POKÓJ CI, ON MIŁOŚCIĄ                                        NAPEŁNIA SERCE TWE, ZAWSZE Z TOBĄ JEST.

 
 


Szukaj na stronach
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego