PARAFIA NMP KONIN

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI w KONINIE
Idź do spisu treści

Menu główne:

INFORMACJE

Informujemy, że w dniach od 7 do 13 sierpnia 2014 r. odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Konina na Jasną Górę, zachęcamy do udziału. Zapisy w kancelarii parafii św. Maksymiliana w Koninie, szczegóły w gablocie.

trwa inicjalizacja, prosze czekac...
INFORMACJE

Przypominamy o dorocznej naszej pielgrzymce, która trwać będzie w dniach 15, 16, 17 września szlakiem Gniezno, Pola Lednickie – Kołobrzeg - Grzybowo, Szczecin, Zielona Góra – Rokitno, Świebodzin, Pniewy, Konin.

KALENDARZ
trwa inicjalizacja..mdm
MSZE ŚWIĘTE

DNI POWSZEDNIE:
6.30
7.00
18.00
MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:
7.00
9.00-
dla młodzieży
10.30-
z udziałem dzieci

12.00- suma
16.00-
zawieszona w okresie wakacyjnym
18.00


CYTAT DNIA

Ze swej woli zrodził nas Ojciec przez słowo prawdy, abyśmy byli pierwocinami Jego stworzeń.
[Jk 1,18]
     

Poniedziałek 28 Lipca 2014 r.

.
                                   
 
 
.

.

Obchody 90. rocznicy święceń kapłańskich Stefana Wyszyńskiego odbędą się 2 sierpnia w Zuzeli – miejscu urodzenia przyszłego Prymasa Polski.

Mszy św. dziękczynnej będzie przewodniczył prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Müller, a homilię wygłosi metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Wierni będą się modlić także w intencji rychłej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Podczas uroczystej celebry zostanie poświęconych 12 witraży symbolicznie upamiętniających "Drogę życia Prymasa Tysiąclecia z Zuzeli do Warszawy ku świętości".

KLIKNIJ TEN LINK
BIBLIA TYSIĄCLECIA
PRASA

     
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, która obfituje w tak ważne problemy dotyczące życia kościoła i życia społecznego: Przewodnik Katolicki, Wzrastanie, Osservatore Romano i Apostolstwo Chorych.

CYTATY - JAN PAWEŁ II

INFORMACJE

Tak jak co roku parafia organizuje 3 dniową pielgrzymkę w miesiącu wrześniu od 15 do 17 włącznie. Tym razem udamy się szlakiem przez Gniezno, Pola Lednickie, w kierunku Kołobrzeg – Koszalin zwiedzając Sanktuaria, nocleg w Grzybowie, następnie Szczecin, Rokitno ( drugi nocleg), Świebodzin ( Figura Chrystusa Króla). W drodze powrotnej Pniewy i do Konina. Koszt 350 zł.

 
INFORMACJE

Czytajcie Ewangelię, aby znaleźć w niej radość życia i skarb Królestwa Bożego – zachęcał papież wiernych w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę 27 lipca. Nawiązał w nich do czytanych w tym dniu fragmentów Ewangelii, mówiących o szukaniu skarbów ukrytych i podkreślił, że prawdziwym skarbem jest sam Jezus. Po odmówieniu modlitwy maryjnej i udzieleniu wszystkim błogosławieństwa apostolskiego przypomniał, że jutro przypada setna rocznica wybuchu I wojny światowej i zaapelował o gorącą modlitwę o pokój.

 
PARAFIA NMP w KONINIE
MARYJO KRÓLOWO POLSKI-JESTEM-PAMIĘTAM-CZUWAM
INFORMACJE

I Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia przybędzie 17 sierpnia do sanktuarium w Krakowskich Łagiewnikach. W jej trakcie po raz pierwszy będzie rozdawany „Balsam Miłosierdzia”.

Na niedzielę 17 sierpnia zaplanowano I Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Będzie to dokładnie 12. rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach. Ta pielgrzymka to równocześnie ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację papieża Polaka. W czasie uroczystości po raz pierwszy będzie rozdawany „Balsam Miłosierdzia”.

 
WIADOMOŚCI

W niedzielę przed południem zmarł kard. Francesco Marchisano, emerytowany archiprezbiter Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Miał 85 lat. Obecnie Kolegium Kardynalskie liczy 212 członków, z których 94 ma powyżej 80 lat i nie może brać udziału w przyszłym konklawe. Kardynałów elektorów jest 118.

Pogrzeb kardynała pod przewodnictwem kard. Angelo Sodano, dziekana Kolegium Kardynalskiego, odbędzie się 30 lipca br. w Bazylice Watykańskiej. Swój udział zapowiedział papież Franciszek.

Modlitwa miła Bogu to taka, która wypływa z czystej intencji. To nie jest modlitwa na pokaz - by ludzie widzieli i podziwiali. Prawdziwa modlitwa ma być ukierunkowana tylko ku Ojcu.
MODLITWA SERCA
WIADOMOŚCI


Czyżby w narodzie św. Jana Pawła II zapanowała cywilizacja śmierci? - pyta w specjalnym oświadczeniu Szczecińska Kapituła Katedralna. W skład tego gremium wchodzi m.in. metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Kapituła wyraża solidarność z prof. Bogdanem Chazanem i, jak się zaznacza, "całą polską służbą zdrowia, zatroskaną o każde poczęte życie, kierującą się naturalnym prawem Bożym, nie kolidującym przecież z żadną godziwą normą prawa państwowego".

KROMKA SŁOWA BOŻEGO

         XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus opowiedział tłumom taką przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.
Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją”.
„Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Zrozumieliście to wszystko?” Odpowiedzieli Mu: „Tak jest”. A On rzekł do nich: „Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stal się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare”.

Cz@t ze Słowem
 
KONTAKTJEŻELI MASZ UWAGI LUB PROPOZYCJE CO DO ZAWARTOŚCI , WYGLĄDU STRONY- PROSZĘ O KONTAKT.
POGODA
MIŁEGO DNIA
WIADOMOŚCI

To bezprawie ujęte w język prawniczy – stwierdził dziś abp Andrzej Dzięga odnosząc się do sprawy prof. Chazana, odwołanego z pracy w stołecznym Szpitalu Świętej Rodziny. Człowiek wiary musi sprzeciwić się prawu, które jest niezgodne z Bożą prawdą – podkreślił metropolita szczecińsko-kamieński.

"Czy normy prawa państwowego stanowione w sposób samowolny, niezgodny z Bożą prawdą, chociaż wydawałyby się sprawiedliwe i przegłosowane większością parlamentarną, są do zachowania?" – pytał retorycznie abp Dzięga.

NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ
WIADOMOŚCI

Kapłan winien zawsze pozostawać w jedności ze swym biskupem i powierzonym mu ludem Bożym, nie tracąc przy tym swej tożsamości ani nie odrzucając z góry tego, co mówią i myślą inni. Zwrócił na to uwagę papież Franciszek w rozmowie z duchowieństwem we włoskiej Casercie 26 lipca.

Na spotkanie z nim przybyło 123 księży z tej diecezji, a także 19 biskupów z całej Kampanii - regionu, której częścią jest prowincja Caserty, odwiedzona wczoraj przez Ojca Świętego.


 

Naszym najcenniejszym skarbem jest sam Jezus, który prowadzi nas do Królestwa Niebieskiego - powiedział Franciszek 26 lipca w kazaniu podczas Mszy św. w Reggia di Caserta. Papież zachęcił ok. 200 tys. wiernych by nie tracili nadziei i podkreślił, że to "Jezus daje nadzieję, która nigdy nie zawodzi". Eucharystia, której przewodniczył na głównym placu miasteczka, była głównym punktem jego kilkugodzinnej podróży do Caserty w regionie Kampanii w południowych Włoszech.
Na wstępie papież przypomniał, że Jezus wielokrotnie zwracał się do swych słuchaczy za pomocą prostych słów i przypowieści, aby w ten sposób wszyscy mogli w pełni zrozumieć Jego nauczanie.

Franciszek odwiedzi we wrześniu 2015 r. Stany Zjednoczone - oznajmił metropolita Filadelfii abp Charles Caput. "Ojciec Święty przyjął nasze zaproszenie i weźmie udział w święcie rodzin" - oświadczył z radością hierarcha.
Już wcześniej zachęcał on papieża do uczestnictwa w VIII Światowym Spotkaniu Rodzin, które odbędzie się właśnie w Filadelfii w dniach 22-25 września 2015 r. pod hasłem "Rodzino, strzeż stworzenia".
Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi, poproszony o uściślenie tej informacji, stwierdził, że dotychczas nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia udziału Franciszka w tym wydarzeniu.

Nigdy wojny! Nigdy więcej wojny! - z tym dramatycznym apelem o pokój na świecie zwrócił się Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Z orędziem o zakończenie przemocy papież zwrócił się szczególnie do krajów Bliskiego Wschodu, Iraku i Ukrainy.
Ojciec Święty nawiązał do przypadającej jutro 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej, która spowodował miliony ofiar i ogromne zniszczenia. Przypomniał słowa papieża Benedykta XV, który nazwał ten konflikt "bezsensowną rzezią".

W Hiszpanii zakrzepła krew św. Panteleona znowu przeszła w stan płynny. Dzieje się tak co roku właśnie 27 lipca. Wyjątkiem były wojny światowe oraz hiszpańska wojna domowa. Relikwie są przechowywane w klasztorze Wcielenia w Madrycie.

Pantaleon, rodem z Nikomedii, był synem chrześcijanki Eubuli. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy został lekarzem na dworze cesarza Maksymina. Po swoim nawróceniu zaczął leczyć bezpłatnie, w imię Boga, czym szybko przysporzył sobie wielu wrogów. Uwięziony i poddany torturom, nie wyparł się wiary, za co ostatecznie został ścięty. Pantaleon jest patronem lekarzy (szczególnie wiernych własnemu sumieniu), pielęgniarek i ludzi samotnych.


NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE, NIECHAJ PAN DAJE POKÓJ CI, ON MIŁOŚCIĄ                                        NAPEŁNIA SERCE TWE, ZAWSZE Z TOBĄ JEST.

 
 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego