PARAFIA NMP KONIN

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI w KONINIE
Idź do spisu treści

Menu główne:

INFORMACJE

Informujemy, że od ostatniej niedzieli sierpnia będzie już Msza św. o godz. 16.00.

trwa inicjalizacja, prosze czekac...
INFORMACJE

31 sierpnia, w niedzielę, odbędzie się Piesza Konińska Pielgrzymka Ludzi Pracy do Matki Bożej w Licheniu. Zbiórka przy kościele św. Wojciecha o godz. 11.30. Uroczysta Msza św. w Bazylice Licheńskiej o godz. 16.00. Na pielgrzymi szlak oraz Mszę św. zapraszamy.

KALENDARZ
trwa inicjalizacja..mdm
MSZE ŚWIĘTE

DNI POWSZEDNIE:
6.30
7.00
18.00
MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:
7.00
9.00-
dla młodzieży
10.30-
z udziałem dzieci

12.00- suma
16.00-
zawieszona w okresie wakacyjnym
18.00


CYTAT DNIAKto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

[Mt 23,12]
     

Sobota 23 Sierpnia 2014 r.

.
                                   
 
 

.W przyszły wtorek, 26 sierpnia, w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie dzień uroczysty, 18 rocznicę pobytu w naszej parafii Sióstr Nazaretanek, o których będziemy pamiętać w naszej serdecznej modlitwie. W tym dniu będzie nabożeństwo dziękczynne za tegoroczne zbiory o godz 18.00. Bardzo serdecznie proszę mieszkańców Rudzicy o przygotowanie wieńca dożynkowego i chlebów, jako daru ołtarza.

KLIKNIJ TEN LINK
BIBLIA TYSIĄCLECIA
PRASA

     
Zachęcamy do nabycia i pochylenia się nad prasą katolicką szczególnie polecamy Przewodnik Katolicki. W tym numerze warto zwrócić uwagę na artykuły: „ Zawirowania wokół edukacji”, „Koreańscy katolicy na azjatyckiej mapie religii”, „Wychowanie do wartości to nie tresura”, „Twarde Oblicze Jezusa”, „Dramatyczne oczekiwanie” – dlaczego warto urodzić dziecko.

CYTATY - JAN PAWEŁ II

INFORMACJE

Tak jak co roku parafia organizuje 3 dniową pielgrzymkę w miesiącu wrześniu od 15 do 17 włącznie. Tym razem udamy się szlakiem przez Gniezno, Pola Lednickie, w kierunku Kołobrzeg – Koszalin zwiedzając Sanktuaria, nocleg w Grzybowie, następnie Szczecin, Rokitno ( drugi nocleg), Świebodzin ( Figura Chrystusa Króla). W drodze powrotnej Pniewy i do Konina. Koszt 350 zł.


Caritas apeluje podczas wakacji o dar serca dla chorych, a przede wszystkim dla ofiar wypadków.
Niedobór krwi w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa to problem powtarzający się każdego roku w okresie wakacji. Planowe operacje z powodu braków odpowiedniej grupy krwi w placówkach leczniczych bywają odwoływane.

INFORMACJE

W liturgii Kościoła przeżywać będziemy wspomnienie: w środę - św. Bernarda opata i doktora Kościoła, w czwartek św. Piusa X papieża, w piątek - NMP Królowej, w sobotę  - św. Róży z Limy oraz bł. Władysława Findysza.

 
PARAFIA NMP w KONINIE
MARYJO KRÓLOWO POLSKI-JESTEM-PAMIĘTAM-CZUWAM
INFORMACJE

Otrzymaliśmy informację, że w dn. 23 sierpnia br. W godz. 10.00 do 16.00 na terenie II Liceum odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Pomóż Patrykowi i innym”. Szczegóły w gablocie.

 
WIADOMOŚCI

W związku z apelem Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ustanowienia 26 sierpnia br. Dniem Modlitwy za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny będą zbierane ofiary do puszek dla cierpiących chrześcijan  w Iraku w dn. 24 sierpnia.

Modlitwa miła Bogu to taka, która wypływa z czystej intencji. To nie jest modlitwa na pokaz - by ludzie widzieli i podziwiali. Prawdziwa modlitwa ma być ukierunkowana tylko ku Ojcu.
MODLITWA SERCA
WIADOMOŚCI

Projekt ustawy o in vitro rażąco narusza zasady przyzwoitej legislacji. Traktuje przedmiotowo uczestników procedur, które ponadto ze swej istoty nie usuwają przyczyny niepłodności. Nie daje też poczętemu in vitro dziecku prawa do poznania pełnej tożsamości rodziców. Jest zatem medycznie i prawnie wątpliwy oraz sprzeczny z wieloma zapisami polskiej konstytucji – uważają prawnicy, autorzy analizy Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

KROMKA SŁOWA BOŻEGO

 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”. A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”. Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedział Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjaszem, Synem Boga żywego”. Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr – Opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”. Wtedy przykazał uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem (Mt 16,13-20).Cz@t ze Słowem
 
KONTAKTJEŻELI MASZ UWAGI LUB PROPOZYCJE CO DO ZAWARTOŚCI , WYGLĄDU STRONY- PROSZĘ O KONTAKT.
POGODA
MIŁEGO DNIA
WIADOMOŚCI

Kościół w Polce pomaga poszkodowanym w klęskach żywiołowych. Na konta parafii w Kasince Małej i Kasinie Wielkiej trafiło dziś 200 tys. zł. Pieniądze w imieniu archidiecezji krakowskiej przekazał kard. Stanisław Dziwisz. Kwota pochodzi ze zbiórek przeprowadzonych w parafiach przez ostatnie dwie niedziele. Podobną kwotą poszkodowanych wsparła krakowska Caritas.

WIADOMOŚCI

Wczoraj wieczorem Ojciec Święty zatelefonował do rodziców amerykańskiego reportera Jamesa Foleya, brutalnie zamordowanego przez bojowników Kalifatu Islamskiego w Iraku, aby im wyrazić swoje współczucie - podało Radio Watykańskie. Jak donosi amerykański jezuita James Martin, mieszkający w Richmond w stanie New Hampshire rodzice Foleya, są wzruszeni i wdzięczni za tę inicjatywę papieża Franciszka.

WIADOMOŚCI

"Już nie niewolnicy lecz bracia" - to wyznaczony przez papieża Franciszka temat 48. Światowego Dnia Pokoju 1 stycznia 2015. Jak podkreślono w Watykanie Ojciec, Święty pragnie zwrócić uwagę na konieczność walki ze straszliwym procederem handlu ludźmi.

WIADOMOŚCI

Na Jasnej Górze trwają bezpośrednie przygotowania do uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Każdego dnia na szczycie odprawiana jest wieczorna Msza św. nowennowa ze specjalnymi kazaniami. Tegoroczna uroczystość obchodzona będzie w łączności z Kościołem prześladowanym na Bliskim Wschodzie. Nowenna wpisuje się już w przygotowania do 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Poświęcenie kłosów zbóż, ziół, owoców i kwiatów 15 sierpnia 2014r.
Nabożeństwo różańcowe wraz z procesją światła 13 sierpnia 2014r.


Najbliższy VII Jarmark św. Bartłomieja w Koninie:
24. Sierpnia 2014 r.
W programie m. in.:
•11:00 – 17:00 – Jarmark i pchli targ
•11:30 – Msza Św. w kościele farnym p.w. Św. Bartłomieja
•13:30 – 15:00 – Pokaz rzemiosła artystycznego w szkle
•13:30 – 15:30 – Strefka Bezpieczeństwa – prowadzona przez Roberta Moskwę (dr Rogowski z serialu „M jak Miłość”)!
•15:30 – 16:30 – Koncert: Country Band „Jiii… Ha„!
•14:00 – 16:45 – Gra rodzinna z nagrodami.


Papież Franciszek ujawnił, że nie zamierza być zwierzchnikiem Kościoła do końca życia. - Mój pontyfikat będzie krótki. Nie potrwa dłużej niż dwa, trzy lata - powiedział Ojciec Święty w samolocie, którym wracał z pielgrzymki do Korei. Słowa papieża cytuje "Gość Niedzielny".

- Nawet jeśli nie spodoba się to teologom, musimy się przyzwyczaić do papieży emerytów - powiedział Franciszek na pokładzie samolotu na trasie Korea-Rzym.


SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ

Przez dziewięć ostatnich dni sierpnia pielgrzymi wraz z gospodarzami Sanktuarium po raz piąty będą modlić się za uczniów i studentów rozpoczynających nowy rok nauki. Nowenną będą objęci  także nauczyciele, wychowawcy, profesorowie, jak również rodzice i dziadkowie wszystkich wychowanków. W tym czasie za wstawiennictwem Matki Bożej Licheńskiej powierzane zostaną Bogu wydarzenia nowego roku  szkolnego.  Na codzienną nowennę składa się czytanie fragmentu Pisma Świętego, rozważanie i krótka modlitwa.


W niedzielę 24 sierpnia o godz. 13 TV Polonia przeprowadzi transmisję Mszy św. z Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Okazją do przeprowadzenia transmisji będzie kolejna rocznica urodzin św. Faustyny.

Helena Kowalska (św. Siostra Faustyna) urodziła się 25 sierpnia 1905 r. w rolniczej rodzinie z Głogowca jako trzecie z dziesięciorga dzieci. Dwa dni później została ochrzczona w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Kazimierza w Świnicach Warckich (diecezja włocławska). Nadano jej wówczas imię Helena.

NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE, NIECHAJ PAN DAJE POKÓJ CI, ON MIŁOŚCIĄ                                        NAPEŁNIA SERCE TWE, ZAWSZE Z TOBĄ JEST.

 
 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego