PARAFIA NMP KONIN

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI w KONINIE
Idź do spisu treści

Menu główne:

INFORMACJE

Informujemy, że w dniach od 7 do 13 sierpnia 2014 r. odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Konina na Jasną Górę, zachęcamy do udziału. Zapisy w kancelarii parafii św. Maksymiliana w Koninie, szczegóły w gablocie.

trwa inicjalizacja, prosze czekac...
INFORMACJE

Przypominamy o dorocznej naszej pielgrzymce, która trwać będzie w dniach 15, 16, 17 września szlakiem Gniezno, Pola Lednickie – Kołobrzeg - Grzybowo, Szczecin, Zielona Góra – Rokitno, Świebodzin, Pniewy, Konin.

KALENDARZ
trwa inicjalizacja..mdm
MSZE ŚWIĘTE

DNI POWSZEDNIE:
6.30
7.00
18.00
MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:
7.00
9.00-
dla młodzieży
10.30-
z udziałem dzieci

12.00- suma
16.00-
zawieszona w okresie wakacyjnym
18.00


CYTAT DNIA

Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami.
[J 15,8]
     

Środa 23 Lipca 2014 r.

.
                                   
 
 
.

.

Obchody 90. rocznicy święceń kapłańskich Stefana Wyszyńskiego odbędą się 2 sierpnia w Zuzeli – miejscu urodzenia przyszłego Prymasa Polski.

Mszy św. dziękczynnej będzie przewodniczył prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Müller, a homilię wygłosi metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Wierni będą się modlić także w intencji rychłej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Podczas uroczystej celebry zostanie poświęconych 12 witraży symbolicznie upamiętniających "Drogę życia Prymasa Tysiąclecia z Zuzeli do Warszawy ku świętości".

KLIKNIJ TEN LINK
BIBLIA TYSIĄCLECIA
PRASA

     
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, która obfituje w tak ważne problemy dotyczące życia kościoła i życia społecznego: Przewodnik Katolicki, Wzrastanie, Osservatore Romano i Apostolstwo Chorych.

CYTATY - JAN PAWEŁ II

INFORMACJE

Tak jak co roku parafia organizuje 3 dniową pielgrzymkę w miesiącu wrześniu od 15 do 17 włącznie. Tym razem udamy się szlakiem przez Gniezno, Pola Lednickie, w kierunku Kołobrzeg – Koszalin zwiedzając Sanktuaria, nocleg w Grzybowie, następnie Szczecin, Rokitno ( drugi nocleg), Świebodzin ( Figura Chrystusa Króla). W drodze powrotnej Pniewy i do Konina. Koszt 350 zł.

 
INFORMACJE

Nagroda „PELIKAN” zostanie po raz pierwszy wręczona podczas XXII Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych, które w dniach 25-27 lipca odbędą się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. Organizatorzy w Licheniu spodziewają się kilkunastu tysięcy gości.

Spotkania osób dotkniętych przez różnego rodzaju uzależnienia są już tradycją i na stałe wpisały się w kalendarz dorocznych wydarzeń w licheńskim Sanktuarium.

 
PARAFIA NMP w KONINIE
MARYJO KRÓLOWO POLSKI-JESTEM-PAMIĘTAM-CZUWAM
INFORMACJE

I Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia przybędzie 17 sierpnia do sanktuarium w Krakowskich Łagiewnikach. W jej trakcie po raz pierwszy będzie rozdawany „Balsam Miłosierdzia”.

Na niedzielę 17 sierpnia zaplanowano I Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Będzie to dokładnie 12. rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach. Ta pielgrzymka to równocześnie ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację papieża Polaka. W czasie uroczystości po raz pierwszy będzie rozdawany „Balsam Miłosierdzia”.

 
WIADOMOŚCI

Wszystkich kierujących pojazdami serdecznie zapraszamy w piątek, 25 lipca na Mszę św. o godz. 18.00 w dniu Patrona kierowców – św. Krzysztofa. Będzie można otrzymać specjalne błogosławieństwo i obrazek z Patronem i modlitwą kierowcą. Samochody, motory i inne pojazdy ustawiamy na dużym i małym parkingu. Poświęcenie pojazdów będzie również w niedzielę po wszystkich Mszach św.

Modlitwa miła Bogu to taka, która wypływa z czystej intencji. To nie jest modlitwa na pokaz - by ludzie widzieli i podziwiali. Prawdziwa modlitwa ma być ukierunkowana tylko ku Ojcu.
MODLITWA SERCA
WIADOMOŚCI


Od pół wieku Kościół katolicki jest formalnie reprezentowany przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. 6 kwietnia 1964 r. Paweł VI mianował pierwszym stałym obserwatorem Stolicy Apostolskiej przy tej instytucji prałata Alberto Giovannettiego.

Zanim jednak do tego doszło, papieże wysyłali do siedziby ONZ misje specjalne w związku z ważnymi wydarzeniami czy rocznicami.

KROMKA SŁOWA BOŻEGO

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: «Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc się wziął na niej chwast?» Odpowiedział im: «Nieprzyjazny człowiek to sprawił». Rzekli mu słudzy: «Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?» A on im odrzekł: «Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza»”.

Cz@t ze Słowem
 
KONTAKTJEŻELI MASZ UWAGI LUB PROPOZYCJE CO DO ZAWARTOŚCI , WYGLĄDU STRONY- PROSZĘ O KONTAKT.
POGODA
MIŁEGO DNIA
WIADOMOŚCI

Papież Franciszek wkrótce nas odwiedzi - powiedział burmistrz Nowego Jorku Bill De Blasio po spotkaniu z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem w Watykanie.

Źródła dyplomatyczne zapewniają, że papież przygotowuje podróż do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w VIII Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii, które odbędzie się w dniach 22-27 września 2015 r.
W tym samym czasie w Nowym Jorku trwać będzie sesja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Do odwiedzenia siedziby ONZ zapraszał już Franciszka sekretarz generalny tej organizacji Ban Ki-moon.

NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ
WIADOMOŚCI

Papież Franciszek zachęca katolików w Irlandii i Wielkiej Brytanii do walki z kulturą śmierci. Dowiadujemy się o tym z papieskiego przesłania na Dzień Życia, który będzie obchodzony w tamtejszych Kościołach w przyszłą niedzielę.


Ojciec Święty ma nadzieję, że to doroczne świadectwo świętości życia zachęci wszystkich wiernych, a zwłaszcza młodych katolików do starań o adekwatną ochronę prawną podstawowego prawa człowieka do życia, a także do niesienia miłosiernej miłości Chrystusa tym, którzy cierpią na skutek nowych form ubóstwa.

 

Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski wydał oświadczenie, w którym broni klauzuli sumienia lekarzy, wyrażając uznanie i wsparcie dla tych spośród nich, którzy "odważnie deklarują wolę wykonywania zawodu w zgodzie z sumieniem, broniąc godności lekarskiej".
Działania, które mają rozliczyć takie osoby za odmowę wykonania "rzekomego obowiązku dostarczenia antykoncepcji lub zapewnienia możliwości skorzystania z aborcji", Zespół Ekspertów ocenia jako dyskryminujące i niezgodne z podstawowym prawem człowieka oraz z Konstytucją RP.O. Raniero Cantalamessa, kaznodzieja Domu Papieskiego, kończy 22 lipca 80 lat. Włoski kapucyn piastuje swój urząd od 1980 r. i głosił kazania przed trzema papieżami Janem Pawłem II, Benedyktem XVI i Franciszkiem. Tym samym jest też najdłużej sprawującym posługę współpracownikiem papieskiego otoczenia.

Jako kaznodzieja Domu Papieskiego głosi m. in. kazania dla papieża i Kurii Rzymskiej w każdy piątek okresu Adwentu i w czasie Wielkiego Postu.

Ogłoszony został nabór na I rok zaocznych studiów magisterskich na Studium Teologii w Koninie w Roku Akademickim 2014/2015. Termin składania dokumentów - do 20 września 2014 r. Są to zaoczne studia teologiczne z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwenci mogą ubiegać się o zatrudnienie m.in. w szkołach, jako nauczyciele lekcji religii, w ośrodkach służących pomocy rodzinie, w poradniach rodzinnych i małżeńskich. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie Oddział w Koninie, w roku 2014 obchodzi 20-lecie istnienia Uczelni.

Z inicjatywy papieża Franciszka rozegrany zostanie 1 września w Rzymie "międzyreligijny mecz piłkarski dla pokoju". Były argentyński piłkarz i obecny wiceprezes Interu Mediolan Javier Zanetti napisał na łamach watykańskiego dziennika "L’Osservatore Romano", że spotkanie to odbędzie się na rzymskim Stadionie Olimpijskim. Nie poinformował natomiast, czy na trybunach zasiądzie osobiście sam Ojciec Święty.

NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE, NIECHAJ PAN DAJE POKÓJ CI, ON MIŁOŚCIĄ                                        NAPEŁNIA SERCE TWE, ZAWSZE Z TOBĄ JEST.

 
 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego