OAZA CHORYCH - NMP Konin

Idź do spisu treści

Menu główne:

GRUPY

                                                          
Oaza Chorych przy Parafii NMP Królowej Polski w Koninie jest wspólnotą zrzeszającą osoby chore, niepełnosprawne i starsze oraz młodych wolontariuszy. Wszystko zaczęło się od wakacyjnych rekolekcji dla osób niepełnosprawnych organizowanych od końca lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku w Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

Dzisiaj Konińska Oaza Chorych, to nie tylko rekolekcje w Licheniu, to również powakacyjne, bożonarodzeniowe i wielkanocne spotkania całej wspólnoty, comiesięczne spotkania formacyjne dla wolontariuszy, udział w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę z Konina, wakacyjny wyjazd dla wolontariuszy, pomoc w codziennych potrzebach osobom niepełnosprawnym.Oaza Chorych
przy Parafii NMP Królowej Polski w Koninie
ul. Przemysłowa 18
62-510 Konin
Licheń: zakończyła się oaza chorych
2017-07-11

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym zakończyła się tzw. oaza chorych skupiająca osoby niepełnosprawne oraz wolontariuszy. Organizatorem turnusu był ks. Karol Zając, wikariusz posługujący w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny oraz kapelan Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Począwszy od lat 80. ubiegłego wieku chorzy korzystając z gościnności księży marianów, spędzają dwa letnie tygodnie w licheńskim Sanktuarium: „Cieszymy, że mogliśmy być w Licheniu, pod skrzydłami Bożej Matki. To czas spotkania z Bogiem poprzez obcowanie z drugim człowiekiem. Poprzez niesienie krzyża choroby każdy może pracować nad sobą. Kształtujemy swoje zachowania i postawy, ale poprzez swoją pomoc pragniemy pokazać uczynki Bożego Miłosierdzia” - powiedział ks. Zając.

Dla osób chorych pobyt w Licheniu jest nierzadko jedyną okazją ciągu roku, aby na dłużej wyjść z domu i cieszyć się piękną letnią pogodą. Bezcennym okazuje się także zaangażowanie wolontariuszy, ludzi dobrej woli, którzy poświęcają chorym swój czas, będąc dla nich oczyma, rękoma, nogami, pomagając w codziennych czynnościach.

Jak przyznała jedna z tegorocznych wolontariuszek Agnieszka Czajkowska pochodząca z okolic Konina, służba innym pomaga poczuć ducha wspólnoty, w której jeden drugiego brzemiona niesie: „Atmosfera jest rewelacyjna. To, co tutaj się dzieje, to bez wątpienia dzieło Boże, gdyż tworzymy wspólnotę ludzi, którzy wzajemnie sobie pomagają. Staramy się w danym nam czasie sprawić, aby na twarzach naszych podopiecznych panował uśmiech, a oni aby zapomnieli o trapiących ich trudnościach. I myślę, że to nam się udaję”.

Centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia. Nie zabrakło również wspólnych spacerów, rozmów oraz tzw. pogodnych wieczorów, w trakcie których wolontariusze organizowali dla swoich podopiecznych gry i zabawy.
 
Aktualny czas w Konin:


Szukaj na stronach
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego