Pochówek dzieci martwo urodzonych na konińskim cmentarzu - NMP Konin

Idź do spisu treści

Menu główne:

GALERIA
„Dzieciom – których życie zgasło zanim przyszły na świat”. Dziś w mogile znajdującej się na konińskim cmentarzu, spoczęły szczątki 19 dzieci.

Po raz czwarty w Dniu Dziecka Utraconego, na cmentarzu komunalnym w Koninie odbyła się ceremonia pogrzebowa, podczas której pochowano szczątki dzieci martwo urodzonych.
Uroczystość wpisała się w przesłanie obchodzonego  Dnia Dziecka Utraconego. W południe w mogile przy głównej alejce pochowano zwłoki kolejnych 19 dzieci. W uroczystości pogrzebowej wzięli między innymi udział: Małgorzata Rychlińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wraz z pracownikami, Wiesław Wanjas, radny Konina, Andrzej Pachulski, zarządca nekropolii (PGKiM) oraz rodzice martwo narodzonych dzieci. Ceremonię pogrzebową odprawił ksiądz prałat Zbigniew Cabański, wikariusz biskupi, który modlił się w intencji dzieci oraz ich rodziców.
– Człowiek na każdym etapie swojego życia ma prawo do naturalnej śmierci, niech więc błogosławieństwo Boga umocni was na drodze, która każdego z nas prowadzi do Niego. Mocno wierzymy, że dzieci radują się życiem wiecznym. Błagajmy Boga, by zesłał ukojenie ich najbliższym – mówił wikariusz biskupi ks. Zbigniew Cabański.
Dziękując za udział w ceremonii, szefowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie przypomniała jak ważny jest Dzień Dziecka Utraconego.
- W tym dniu rodzice mogą przeżyć żałobę, pochować swoje dzieci, uczcić ich pamięć, zatęsknić, zapłakać – mówiła Małgorzata Rychlińska.
Pomnik dzieci martwo urodzonych powstał w 2017 roku z inicjatywy radnego Zenona Chojnackiego. Pochówek, za który odpowiedzialny jest koniński MOPR, odbywa się raz w roku, zawsze 15 października czyli w Dniu Dziecka Utraconego.
 
Aktualny czas w Konin:


Szukaj na stronach

LICZNIK ODWIEDZIN

Darmowy licznik odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego