DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY NAZARETAŃSKIEJ - NMP Konin

Idź do spisu treści

Menu główne:

GRUPY

                                             
Duszpasterstwo Młodzieży Nazaretańskiej - DMN


DMN to grupa młodych ludzi, która wpatrując się w Najświętszą Rodzinę z Nazaretu, pragnie wzrastać w wierze i miłości oraz budować prawdziwą wspólnotę, otwartą na Boga i drugiego człowieka.

PO CO JESTEŚMY?

We wspólnocie tej chcemy:

Zachwycić się Nazaretem, który jest DOMEM i na tym fundamencie budować wizję swej przyszłości, odkrywać swoje życiowe powołanie;

Rozwijać w sobie głęboką więź z Jezusem poprzez dzielenie się Słowem Bożym, modlitwę, życie sakramentalne, by móc z Nim żyć w głębszej przyjaźni i odważnie o Nim świadczyć w środowisku, w którym żyjemy;

Wspólnie modlić się za swoje rodziny i za wszystkie rodziny na całym świecie;

Poznawać siebie, rozwijać swoje talenty i dzielić się nimi.


CO ROBIMY ?

Uczestniczymy w spotkaniach formacyjnych Duszpasterstwa oraz w rekolekcjach DMN;

Włączamy się w życie Kościoła lokalnego ubogacając liturgię i życie religijne parafii;

Otwieramy się na problemy rodzinne w naszych środowiskach poprzez konkretną formę pomocy duchowej i materialnej;

Staramy się żyć duchem Nazaretu na co dzień, troszcząc się o klimat miłości, otwartości, życzliwości i zaufania tam, gdzie jesteśmy.

Opiekunem w parafii jest:
s.


MODLITWA DMN

Jezu, Przyjacielu młodzieży, naucz nas pięknie przeżywać swoją młodość, tak, jak Ty to czyniłeś w Nazarecie; naucz rozwijać swoje talenty i budować wizję przyszłości opartą na Bogu. Pomóż nam odczytać drogę życiowego powołania i daj odwagę do jej realizacji.

Maryjo, uzdolnij nas do zachwytu Nazaretańskim Domem pełnym prostoty, ciepła, otwartości i miłości. Pomóż nam tworzyć rodzinną atmosferę wszędzie tam, gdzie jesteśmy.

Józefie, Opiekunie św. Rodziny, ucz nas głębokiej modlitwy, dobrego milczenia, solidności w pracy i bezinteresownej służby bliźniemu.

Najświętsza Rodzino, błogosław naszej wspólnocie oraz młodzieży na całym świecie, broń nas przed pokusami zła i prowadź bezpiecznie po drogach ziemskiego pielgrzymowania do Domu Ojca. Amen.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE:
TU


 
Aktualny czas w Konin:


Szukaj na stronach
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego