W noc walki o Błogosławieństwo Boże dla Polski-z ciemności lęku do światła prawdy - NMP Konin

Idź do spisu treści

Menu główne:

GALERIA
W sobotę 24 września od godz.20.00 wobec Chrystusa Eucharystycznego Wojownicy Maryi prowadzili czuwanie "W noc walki o Błogosławieństwo Boże dla Polski-z ciemności lęku do światła prawdy" . O godz.21.00 -Apel Jasnogórski,o godz.22.00-Pancerz św.Patryka, od godz.23.30 była modlitwa w ciszy, godz.24.00- Msza św. Dziękujemy za wspólną modlitwę parafianom i gościom oraz grupą i wspólnotą działającym przy naszej parafii.
Oprawę muzyczną uświetnił zespół Hortus Dei.
Wojownicy Maryi – to maryjny ruch katolicki, zwany dalej Ruchem, który zawiązał się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn organizowanych przez Salezjanów Księdza Bosko w Lądzie n. Wartą, działający w ramach Kościoła rzymskokatolickiego, którego celem jest formowanie mężczyzn, aby ci przez modlitwę, przykład i świadectwo wiary, uświęcenie siebie i swoich rodzin, realizowali powołanie, którym obdarzył ich Pan Bóg oraz pragnęli rozszerzać nabożeństwo ku czci Niepokalanej Dziewicy Maryi.
Zadania Ruchu:
– Modlitwa wspólnotowa i osobista w intencji małżeństw i rodzin.
– Formacja duchowa i intelektualna – w duchu służby.
– Spotkania rodzinne integracyjne w grupach.
– Wzajemne wspieranie się zarówno w wymiarze duchowym jak i okazywanie sobie pomocy w sytuacjach losowych.
– Stawanie w obronie świętości życia ludzkiego od jego poczęcia do naturalnej śmierci.
– Obrona sakralnego charakteru małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety, charakteryzującej się jednością, wiernością i nierozerwalnością.
– Uczestnictwo w życiu swojej wspólnoty parafialnej oraz dbanie o jej potrzeby.
– Pomoc przy organizowaniu nabożeństw, uroczystości oraz wydarzeń liturgicznych (pierwsze soboty miesiąca, procesje fatimskie, droga krzyżowa).
– Troska o świątynię parafialną.
1. Formacja duchowa
Członkowie Ruchu:
– uczestniczą w głębokim życiu sakramentalnym (częsta Eucharystia / spowiedź), codziennym rozważaniu Różańca Świętego, jako ważnego narzędzia walki duchowej oraz adorują Najświętszy Sakrament;
– podejmują nieustanną walkę z własnymi grzechami i słabościami poprzez modlitwę uniżenia, posty, akty pokutne.
– systematycznie i aktywnie uczestniczą w spotkaniach formacyjnych (regionalnych i ogólnopolskich) oraz angażują się w przygotowania i organizację zaplanowanych wydarzeń organizowanych przez Ruch.
– praktykują stałe nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny oraz nieustannie budują i rozwijają głęboką relację z Maryją.
– raz w roku odbywają osobiste 33-dniowe rekolekcje, nawiązujące do praktyki duchowej św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, przygotowujące do aktu zawierzenia Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi.
– modlą się za pasterzy Kościoła Świętego (papieża, biskupów, kapłanów i osoby zakonne).
– uczestniczą w nabożeństwach wynagradzających pierwszych sobót miesiąca.
– troszczą się o wizerunki Najświętszej Maryi Panny w parafiach (kościół, kaplica, dom).
– stale poszerzają wiedzę zawartą w Katechizmie Kościoła Katolickiego, systemie prewencyjnym św. Jana Bosko oraz materiałach apologetycznych.
W realizacji swoich celów Ruch może podejmować współpracę z grupami parafialnymi, instytucjami kościelnymi i świeckimi oraz samorządami lokalnymi.
Walka duchowa Wojownika Maryi odrzuca stosowanie przemocy.
 
Aktualny czas w Konin:


Szukaj na stronach
LICZNIK ODWIEDZIN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego